Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Mit tehetnék, hogy...

Segítség! Mit tehetnék, hogy abbahagyja a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 1,5 éves kan labradorom. Éjjel-nappal meg van bolondulva már két napja, mert tüzel a szomszéd szuka kutyája. Nem bírunk vele, pedig engedelmes, okos kutya. Mit tehetnék?
2009. szept. 20. 10:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezen csak az ivartalanítás. Ilyenkor mindegy mint mondasz neki, az ösztönök diktálnak. Az én kutyám egyszer tüzelt (most lesz ivartalanítva) és átmentem barátőmhöz, akinek van egy kan vizslája aki teljesen megőrült a szagtól. 2 hétig tiszta bolond lett tőle.
2009. szept. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Amit már korábban meg kellett volna tenni, ivartalanítsd !

Mivel eddig nem jutott eszetekbe, valószinüleg nem is akartátok. Kitartás, csak most kezd belelendülni. El fog tartani 1 hónapig is :D .

2009. szept. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Sajnos részemről az ivartalanítás teljesen ki van zárva, mivel csak részben enyém a kutya. Úgymond társtulajdonban van a tenyésztőjével, aki viszont majd szeretné őt felhasználna mint tenyészkant.


Szerintetek ha a szomszéddal beszélnék, esetleg az én költségemre ivartalanítsa kutyáját, megtenné?( keverék kutya) Amúgy a közelben már nincs nagyon több kutya.

2009. szept. 20. 11:13
 4/17 A kérdező kommentje:
Egy hónapig? Nos hát akkor tényleg kitartás...:S
2009. szept. 20. 11:14
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg, nem veszíthetsz vele.
2009. szept. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod zárd el addig egy szobába vagy pincébe.
2009. szept. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Hát az úgy bajosabb, így attól függ milyen viszonyban vagy a szomszéddal és persze, hogy rá tudod-e venni az ivartalanításra. Tényleg kifizetnéd? :-o
2009. szept. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Vagy vidd el máshova a kant, akár a tenyésztője is befogadhatná addig. Ha tenyészkan akkor vigyázni kell rá, hogy ne szenvedjen. Mert sajnos lehet, hogy a szomszéd elküld a francba... :(
2009. szept. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A szomszédban egy aranyos öregebb néni lakik, elég kedves. Egyébként hát a kifizetése, inkább fizetek én érte, mint sem hogy a kutyám szétszedjen mindent, mert aztán annak a pótlása is pénz.

De egyébként lehet addig el szállítom a kutyát a tenyésztőjéhez, nem rossz ötlet.

2009. szept. 20. 11:25
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hatásosabb megoldás lenne ha ivartalaníttatnád a szomszéd szukáját. Nekem megérné 10-15 ezer forintot, hogy a kutyám ne szenvedjen évente kétszer. Egy kutya minimum 3 hétig tüzel, olyan hosszú ideig én nem hagynám idegen helyen a kutyámat. Az ivartalanítást csak egyszer kell elvégeztetni és akkor a szomszédod kutyájának is jót tennél vele meg a sajátodnak is.
2009. szept. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!