Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babámnak úgy 1 hete...

Hanyatka kérdése:

9 hónapos babámnak úgy 1 hete minden nap görcsöl a pocija és sokat pukizik, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Megpróbáltam minden nap mást adni,hogy hátha kizárhatom azt az ételt ami okozhatná,de minden nap min. 1-2 alkalommal kb egy jó félórás hasgörcse van,ami van,hogy sírásba torkollik.Új ételt pedig nem vezettünk be mostanában.Járt már így valaki?Mit tegyek?

Köszönöm


2013. febr. 6. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet tejallergia?
2013. febr. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tejfehérje allergia "tökéletes tünetei" ezek.

Vezettél már be valamilyen tejterméket neki? Nem baj, ha nem most, sokszor nem a bevezetéskor jönnek a tünetek, hanem később, amikorra "felhalmozódik" a dolog.


A másik, ha szoptatod és Te fogyasztasz sok tejterméket, akkor is jelentkezhet ugyanez. (Bár saccra, az előbb is jelentkezett volna már, nem ö hónaposan)

2013. febr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
9 hónaposan*
2013. febr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

5 hónapos korától lassan hozzákezdtünk a hozzátápláláshoz,mivel tápszeres baba,a tápszere is tejalapu humana2 jelenleg.Eddig nem voltak ilyen gondjaink.

Igen már adtam neki túrót,natúr joghurtot.Ettől még lehet tejérzékeny?

2013. febr. 6. 10:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, ettől lehet.

Konzultálj az orvossal. Első körben én elhagynék minden tejterméket az étrendjéből, csak hát kérdés, hogy mi van a tápszerrel, mert az is tejalapú ugye...

Egyébként amint mindent elhagytál, elvileg 3-4 nap múlva kellene megszűnnie a puffadtságnak, állítólag a "teljes kiürülés" 2-3 hét, nálunk az ekcéma múlt el ennyi idő után, ha becsúszott tejtermék, a puffadás, szélgörcsök olyan 3-4 nap alatt meg szoktak szűnni.


De a tápszer tényleg kérdéses. Minimum hipoallergénre kellene váltani, de sajnos az is tartalmaz tejfehérjét, az én gyerekemnek azonnal kipirosodott a szája körül tőle...

2013. febr. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja természetesen hozzá teszem, hogy nem 100%, hogy ez a baj, de kideríteni így lehet a legjobban, ha kipróbáljátok, 9 hónapos babánál még nem igazán léteznek megbízható tesztek.
2013. febr. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok

A tejallergia bármikor kialakulhat,kisfiam3 hós, keresztlányom 6 hós volt mikor előjött nekik. Kérj az orvostól tejmentes tápszert,és ne adj neki semmilyen tejterméket,aztán meglátod...

2013. febr. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2013. febr. 6. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!