Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan, mivel és mikor kell...

Hogyan, mivel és mikor kell elkezdeni a kôstoltatást? Anyatejes baba

Figyelt kérdés
2013. febr. 6. 19:48
 1/8 xStefix ***** válasza:
6,5 és 6 hósan, "ebédre", szoptatás után. Pár kanál őszibarack majd almapürével.
2013. febr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 frászkarikaborsó ***** válasza:
6 hóig még csak kóstoltatni sem szerencsés mert az emésztőrendszerük még nincs rá készen, persze az egy generációval idősebb orvosok-védőnők még a 4 hónapnál vannak leragadva, hiába osztogatják a tájékoztató füzeteket amiben már a 6 hónap van (úgy látszik, nem olvasták...).
2013. febr. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták,6 hósan és evés előtt kell kóstoltatni(jól lakva nem fogadná el),és utána megszoptatni.Először levekkel,1-2 kanállal,de lehet akár egyből pürével kezdeni.Általában almával szokták,vagy barack.

Én almával kezdtem,először amennyi lé kijött egy lereszelt almából(kb 2 kiskanálnyi),majd másnap pürét adtam 2-3 kanállal,aztán 3.nap már ha jól esett neki akkor többet.Én délelőtt kóstoltattam,azt mondják,ha bármi baja lesz tőle az délutánra kijön.

2013. febr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Minden korszakban más a szokás most kitalálták hogy 6 hónaposan kezdjék el a szoktatást a pépekhez. Én 4 hónaposan kezdtem el mind a 3 gyermekemnél nagyon finom bébiételek vannak legalábbis akkor voltak amit lehetett megvettem illetve megfőztem és közben szoptattam.Gyönyörűen fejlődtek és nem lett semmi bajuk. Úgy hogy nyugodtan elkezdheted ami a babának jó adni.
2013. febr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az orvosok már megmagyarázták és bizonyították, hogy fél éves kor után kell elkezdeni, de vannak még makacsok, akik úgy képzelik, hogy ők okosabbak. Ha baj lesz, az nem kisgyerek korban derül ki nagyokos.


Kérdésre: mi fél éves korban kezdtük, most 8 hónapos. A szoptatást még nem váltottam ki, de nagyon sok mindent eszik már és néha rengeteget, néha keveset. Rábízom, tudja mire van szüksége.

2013. febr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld kisokos a gyerekeim már kamaszok és köszike jól vannak az orvosok sok mindent bizonyítonak és vannak olyanok akik el is hiszik ezeket tudom a korral haladunk de régen miért volt jó. A mi szüleink nagyszüleink ugyan mit adtak a gyerekeinek?
2013. febr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6 hónaposan almalé, almapüré.

De erről nagyon oszlik a vélemény...

2013. febr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:

Annyi kiegészítés, hogy ha hozzátáplálsz (vagyis célod, hogy az anyatej/szoptatás még jó ideig megmaradjon), akkor szoptatás után érdemes kínálnod (legalábbis eleinte). Ezzel ugyanis jobban fenn tudod tartani a babád szopi iránti igényét.

Ha viszont elválasztani szeretnél, vagyis tempósan elhagyni a szopizásokat, akkor jó lehet az is, ha előtte adod a szilárdat. Így ugyanis nem elsősorban kóstolni fog, hanem egyúttal az éhségét is csillapítja az étellel.

2013. febr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!