Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyed kérdés! Kevesebb lett,...

Gyed kérdés! Kevesebb lett, de miért?

Figyelt kérdés
9000 Ft-tal kevesebbet kaptam, mint tavaly. 9 hónapos a kisfiam, a családi adókedvezményt a férjem veszi igénybe. Telefonon még nem sikerült elérni őket. Valaki tud valami okosat erről?
2013. febr. 7. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Tavaly is a férjed vette igénybe?
2013. febr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha kaptál gyed kompenzációt, akkor azért lehet, de szerintem nem kaptál, mert tavaly szültél. Amúgy rengetegen kevesebb gyedet kaptam, pl. én is, bár én 4000 ft-tal. Az adókedvezményt is megigényeltem januárban, utalták is, mégis kevesebb, pedig én kompenzációra se voltam tavaly jogosult, tehát nálam az se jöhetett szóba, mégis kevesebb lett. Sokan vagyunk így ebben a hónapban.
2013. febr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen!
2013. febr. 7. 14:15
 4/10 A kérdező kommentje:
De gondolom a jövő hónapban is ennyi lesz, vagy nem?
2013. febr. 7. 14:16
 5/10 sedacurforte ***** válasza:
Elvileg a gyed maximum emelkedett, ami most 96 E körül van.
2013. febr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 sedacurforte ***** válasza:

Ha nem esel a maximumba, akkor lehet, hogy csökken

? ez feltételezés:..

2013. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jövő hónap még húzósabb lesz, legalábbis nekem, mert 28 napos a február. Én most 72 ezer gyedet kaptam 10 ezer forint adókedvezménnyel. Akkor ez márciusban kb. 62-64 ezer lesz nekem adókedvezménnyel, a február mindig szívás gyed szempontjából. Persze, a max. gyedeseket ez se érinti.
2013. febr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem maximumot kaptam.

Nagyon bosszantó. Miért mindig azokkal csesznek ki akiknek amúgy is kevesebb jár?Azért 9000 Ft elég sok szerintem.

2013. febr. 7. 14:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát, nekem még az a 4 ezer is sok. Most már csak az ad túlélést, hogy május végén lejár a gyedem és megyek vissza dolgozni, persze a 2 éves lányomat el is kell helyezzem valahova. Bölcsibe várólistás, magánra nincs pénzem. De ha visszamegyek dolgozni csak heti 30 órába is, akkor is kapok havi 120 ezer körül, ami nekem már gazdagságot jelent. De néha sírni tudnék. Nem is tudom, mit csinálnak azok, akik 40 ezer gyedet kapnak csak, vagy kevesebbet és a férjük se keresi halálra magát.

Persze vissza lehetne menni dolgozni, csak épp a gyerekre nincs ki vigyázzon, mert mint mindenhova a bölcsibe is protekció kell vagy nagyon nagy szerencse.

2013. febr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocs, még annyi, hogy én már megszoktam, hogy azokkal szúrnak ki, akik kevesebbet kapnak. Persze, nagyon jó a családi kedvezmény, örülök is neki, na, de akinek van nettó 300 ezres keresete, az még 100 ezerrel is többet hazavihet, ha 3 gyereket nevel. Hát, ez a durva. Nem sajnálom tőlük, mert be is fizetnek annyi adót, de akkor legalább azoktól ne vették volna el az adójóváírást, akik 200 ezer alatt keresnek. Mert miért ne vehetnék igénybe 20 ezer forint adókedvezményt, ha nevelek 1 gyereket és kapok még pl. 10000 ft adójóváírást. A keresetem meglenne hozzá, ha visszamegyek dolgozni. Aki meg 300 ezreket keres nettóban 100 ezer forint adókedvezményt is igénybe vehet, de én csak 10 eret, mikor fizetek mondjuk 25 ezer forint adót.
2013. febr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!