Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kérlek szépen adjatok tanácsot...

Kérlek szépen adjatok tanácsot, mert ezt már nem tudom tovább csinálni?

Figyelt kérdés

5 hónapos elmúlt a lányom, pár hete nagyon rossz alvó lett, főleg éjszaka, de amit az elmúlt napokban művelt, az már felülmúl mindent.

Etetni alig bírom(anyatejes), jár keze lába, elfordul a cicitől, közben sír,mert éhes, nagy nehezen nyugszik csak meg, de éjszaka is 2 óra alvás után megébred és onnan 20-30-50 percenként kel, szó szerint rágcsikálja acicimet szopizás közben.

Kentem az ínét de semmi nem jó,csak percekig.

A Nurofentől pedig úgy veszem észre,hogy azon feül,hogy nem hazsnál,mintha a hasa is fájna tőle.

Anno még olvastam,hogy vész esetén lehet adni egy Germicid c kúpot a babáknak, de hát mégsem lehet folyamatosan.

A foga pedig még olyan messze van, az íne fehér ugyan, de kizárt,hogy a napokban kibújjon:(:(


Én pedig totál kialvatlan, fáradt vagyok


2013. febr. 8. 07:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Cumin nem gondolkodtál?

Ebben a korban nagyon nagy az orális igényük a babáknak. Ekkor kezdenek a cumira rászokni, vagy hogy egésznap a cicin lógnának.

A fogai is zsibbadnak neki, ott is van egy orális inger neki.

A másik, hogy tuti, hogy van tejed?


Nurofent csak akkor adjál neki ha biztosan érzed, hogy fájdalma van neki.

2013. febr. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Cumizik, és rengeteg tejem van:):):)


most voltunk mérésen egy hónap alatt 700 gr-ot hízott.És ha eszik az egyik ciciből a másikból folyik a tej

2013. febr. 8. 08:01
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom is csinálja, lassan megtanulok alvás nélkül ltezni:( nálunk a nurofen abszolút nem vált be. Tegnap felhívtam a dokit, panadolt javasolt, plusz mellette 3. napja kap osanit-ot. Este adtunk neki panadolt, mert már nem bírtam a sírást hallgatni, így éjjel csak 3x kelt, kétszer enni, 1x meg a foga miatt, de negyed óra alatt vissza is aludt.
2013. febr. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

elsö vagyok


és mikor felsír este, akkor oda adod neki a cumit? szerintem ne cicit adj neki, mert ahogy írod nem eszik belöle, hanem csak cumizni akar.

nézd végig, hogy megfelelö hömérséklete legyen. kb 18-20 fok északa, és megfelelö hálózsák amiben nem fázik, de nem is izzad. (sajnos sok hálózsák rosszul szellözik)

nézd meg hogy kényelmes-e a matraca, és hogy megfelelö helyen van-e az ágya. nincs-e túl sok zaj vagy túl sok fény...

2013. febr. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért a fogzást ne zárd ki! kisfiam 5 hónapos és már 1,5 hónapja ugyan így viselkedik, egész nap sír meg éjjel is..

Mindíg néztem az innyét, semmit se láttam csak hogy fehérebb kicsit, aztán egyik napról a másikra 2 fogacska hegye is kibújt!

Esetleg próbáld meg a viburcol homeopátiás kúpot hátha jobban alszik tőle.

2013. febr. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Gyönyörűséges ***** válasza:

Hasonlo problemaval írtam ki kerdest 8 hónaposomra

Kiderült,hamar fektetjük,kicsi volt mar a pizsije,es fürdes

utan adok neki egy jo ejt tejpepet,eredmeny:

reggel 7ig aludt este 10töl.

Probalgass ki hasonlokat te is.

2013. febr. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én 3,5 hónapos fiam majdnem ugyan ezt csinálja 3 hete. Ami nekünk valamennyire bevált az a Dentonix gél estére így nem bőgve ébredt fel. Most 3 napja vettem borostyánnyakláncot és megszünt az,hogy egész nap a szájában legyen a keze és este is 1-2 alkalommal ébredt. Bár tegnap óta csökkentettem az ingereket délutántól,a tévé hangerejét csökkentettem,kevesebbet énekeltem neki és a fürdés időpontját is áttettem későbbre. Kíváncsi leszek meddig lesz hatásos. :)

Nekem azt mondta a doktornő,hogy ne adjak neki csak ha nagyon nagyon muszáj gyógyszert,hiszen a fogzás 2-3 éves korig tart és addig nem lehet tömni fájdalomcsillapítókkal.A vész esetén Germicid kúp : csak akkor ha már jó régóta tart a sírása és nem nyügszik meg sehogy vagy láza van. Próbálj nappal aludni,én is most gyakorlom,mert muszáj.

2013. febr. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6 hónaposan kezdte a fiam, ugyanezt. Semmit nem fogadott el, amikor elkezdtük a hozzátáplálást sem, így 7 hónapos koráig csak anyatejet kapott, most kezdtük újra levekkel. Mivel kibuktam ezektől az éjszakáktól, most kap cumisüvegből fürdés előtt 90-120 ml Sinemil pépet, ami még kijön a cumiból azóta is kel éjjel 3x, de legalább visszaalszik. Mondjuk én szopiztatom ilyenkor, ha már felkelek, nem tök mindegy és el is fogadja.

Viburcol kúp és Chamomilla homeopátiás golyó nálunk enyhítette a sírást.

2013. febr. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A Nurofentől fáj a hasa...

Mintha én írtam volna,akkor lehet,hogy nem csak beképzelem,hogy fáj a hasa tőle?

Én is ha adok nagy ritkán a kisfiamnak Nurofent fogzásra,nemhogy jobban aludna tőle,egész éjjel tekereg a hasa miatt. Úgyhogy már nem is próbálkozom vele :-)

Nekünk az Osanit homeós bogyó vált be,úgyahogy...talán nem szenved annyira.

2013. febr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Már végig próbáltam mindent, szobahőmérsékelt feljebb.lejjebb, átrendeztük a szobát, másik szobába költöztettük, kapcsoltam éjjeli fényt, melegebb ruha/takaró.

Éjszakára én is adtam neki tápszert, mert azt hittem kevés a tejem, de nem, ugyanúgy ébred.


Először a cumit adom vissza neki,megpróbálom vissszaaltatni, de 10ből 1szer siekrül, pedig az első nyekkenésre ugrik, nehogy a nagyobbat felébressze.

Napközben keveset alszik, 4*30 perc,és amikor a nagyobb alszik, a kicsi pont nem:(:(


A fürdést már én is kitoltam, mert az utolsó alvásból fél6kor ébred, eddig fél8után fürdött, egy hete már fél9kor, de nem javult a helyzet:(:(:(

2013. febr. 8. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!