Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok adni tanácsot, hogy...

Tudtok adni tanácsot, hogy lehetne finomat csinálni? Arra gondoltam, hogy alap: burgonya, szalonna, csirkeszárny tepsiben.

Figyelt kérdés

De mivel lehetne még fokozni? Milyen sorrendben tegyem bele?Fűszerezés ? Paradicsom ,paprika ,hagyma esetleg?

Nem csináltam még és ezeket kívántam meg.


2012. máj. 20. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Csirke fűszerkeverékkel szórd be a csirke szárnyat, de ha nincs otthon elég a só, a bors és a majoranna is. Karikára vágod a krumplit, a hagymát, a paprikát és a paradicsomot. Kizsírozol egy tepsit, és az aljára rakod a krumplit,/megsózod/ rá a hagymát, a paprikát, és a paradicsomot. Ezt is megsózod. A tetejére mehet a csirkeszárny. Kb 1/2 dl vizet öntesz alá, alufóliával lefeded, és előmelegített sütőben, 140-160 fokon sütögeted, kb 3/4 órán át. Ezután leveszed az alufóliát, remélhetőleg megpuhult már a hús, és még kb. 20 percig sütöd, 180 fokon. Jó étvágyat.
2012. máj. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez jól hangzik, de a szalonna kimaradt. Azt hova tegyem ? A krumpli fölé?
2012. máj. 20. 14:43
 3/3 anonim ***** válasza:
pirításkor, a szárnyak tetejére kellett volna tenni, a szalonnának nem sok idő kell, de nagyon finom lett volna vele.
2012. máj. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!