Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak neki vacsira?

Mit adjak neki vacsira?

Figyelt kérdés

8 és fél hónapos kislányom mostanában felébred éjszaka és csak cicin alszik vissza, pedig már 6 hetes kora óta átaludja az éjszakát. Azt tanácsolták hogy adjak neki estére főzeléket és úgy tejcit. De félek hogy akkor nem eszi meg a tejcit és akkor nem lesz meg a napi fél liter tejszükséglet. Ti mit adtok vacsira ilyen idős babának? A napunk így néz ki:

6-kor 230ml tej,táp

fél 10-kor 140g gyümi

13-kor 220g főzelék

17-kor 150g gyümi

fél9-kor 270ml tej,táp

Nektek hogy néz ki a napotok?


2009. szept. 5. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Én az 5órai gyümi helyett főzit adnék.
2009. szept. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ennyi idősen nekem már napi kétszer evett főzit a kisfiam. Ahogy az első válaszoló is írta ,5 órakor ne gyümölcsöt hanem főzeléket adj neki inkább. A gyümölcstől nem lakik jól. Azt inkább két étkezés között adj egy kicsit. Vagy dúsítsd valamivel. Sinlac-kal,darált keksszel.
2009. szept. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Ne félj, fogadd meg a kérdésben írt tanácsot. A gyermeked pontosan tudja, mire van szüksége, ha este nem jut elég tejhez, akkor délelőtt többet fog inni. Ha pedig kedden keveset iszik, majd csütörtökön repetázik. Ha a 36. héten kevés tejet ivott, akkor majd a 39-en dupláz.

Senki sem kap hiánybetegséget , s esorvadást este tíz és reggel öt között! :) Nyugi! Ne legyél ennyire aggódós, anyuka, lazíts! Neked csak meg kell kínálnod, a gyermeked érzi, mire van szüksége. Legyen otthon kaja a következő 18 évben, ennél nem kel jobban aggódnod, Ha éhes kiköveteli. Mint most!:)

Most nem az a feladatod, hoyg a táplálékösszetétellel foglalkozz, most

:) az éjszakát akarod biztosítani. Ez a cél, ezt érd el!

Ha alszik, akkor nő :) Te se éjjel eszel.

2009. szept. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Éhes az a gyerek. Marcangolja kis hasát az éhség éjszaka.

Én akár egy tejbegrízt is bevállalnék estére, kövezzetek meg!

2009. szept. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Dehogy éhes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ekkora baba már nem éhes éjjel, nem igaz, mindenki azt hiszi, hogy a baba csak akkor sír, ha éhes, meg akkor ébred éjjel, áááááááááááááá

Vagy jön a foga, vagy szeparációs szorongás vagy rossz szokás, vagy bármi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ne etesd éjjel!!!!!! Cumi, víz.

Szerencsétlen baba éjjel megnyekken és azonnal tömik az anyukák még 2 évesen is!!!!ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

2009. szept. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

du. esteleg tejpép?

amúgy szerintem sem éhes. :)

2009. szept. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi így eszünk, kislányom 7 hónapos:

fél 7 - tápszer, aztán visszaalszik általában

10 - gyümölcs (a kettő között szokott kiflit majszolni)

13 - főzelék

17 - gyümi tejpéppel, vagy joghurttal

20 - főzelék

és lefekvés előtt (nem mindig kéri) kicsi tápszer, úgy 50-60ml. Ő nem ébred fel este 9 és reggel 6-fél7 között.

2009. szept. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, utolsó vagyok, és egész nap vizet iszik mindezek mellé, általában napi 1,5-2 decit.
2009. szept. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez volt. Én úgy csináltam, hogy kicsit előrébb hoztam a gyümit (4 körül kap), és este 6 körül adtam főzeléket. Fürdés után pedig cicizett.
2009. szept. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!