Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok attól, ha...

Rossz anya vagyok attól, ha fél év után szeretnék visszamenni dolgozni, és az apával hagynám a babát itthon?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a munkám, és nem tervezetten jött össze a baba. Sajnos, ha hosszú időt kihagyok, akkor nincs esélyem visszatérni úgy a munkaerő piacra, hogy normális állásom legyen. A férjemnél nincs ilyen probléma, ő bármikor visszamehet ugyanoda dolgozni, ahonnan eljön gyedre. Én sajnos a gyerekekkel sohasem tudtam mit kezdeni. Nekem idegen az egész, nem tudok játszani velük, lefoglalni őket. Tudom, hogy nyűglődés lenne, ha én lennék vele itthon, a férjem viszont ennek a szöges ellentéte. Ő imádja a gyerekeket, és ő már régen kérte, ha egyszer baba lesz, had legyen itthon vele minél többet. Szörnyű karrierista dögnek tűnök ez alapján? Sokan azt mondják, hogy változhat a gyerekekhez való hozzáállásom, de nem hiszem, mert a húgommal is ugyanígy nem találtam a "közös hangot", és most sem vagyok az a babájához beszélő anyuka, mert egyszerűen nem tudom, hogy mit mondhatnék neki, a férjem viszont állandóan megáll előttem, és odahajol a hasamhoz és löki a szöveget a kiskrapeknak. :-) Ettől is szörnyen érzem magam már most. Mi lesz, amikor a gőgicsélő babámmal nem tudok majd játszani? Az az igazság, hogy pénzügyileg is jobban jönnénk ki, ha én dolgoznék nem a férjem, és sajnos szeretetből nem fog jól lakni sem a gyerek sem mi.
2013. febr. 9. 10:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Meg fog változni a hozzáállásod, majd ha megszületik, de ettől függetlenül is nyugodtan visszamehetsz dolgozni, és maradhat a férjed gyeden, emiatt nem leszel rossza anya. Így is lehetsz tökéletes anyukája a kicsinek, majd játszol vele, ha hazaértél. HA a férjed amúgy is imádna vele otthon maradni, akkor maradjon csak.


És egy percig se aggódj - fogsz tudni vele játszani:) Sőt el is fogsz tőle olvadni:)

2013. febr. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem erre térj vissza majd akkor amikor lesz gyermeked.
2013. febr. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%

Először is szerintem legyél hálás, hogy ilyen férjed van! Az enyém ugyan a hasamnak még nem beszélt, de mikor megszültem a lányunk, onnantól kezdve tart a szerelem... Könnyes szemmel fogta a kezem szülés után és egyszerűen imádja, még néha jobban beszél, vagy bohóckodik Vele, mint én, de én is imádok Vele mindent csinálni.

Ha így érzed, mindenkinek jobb, ha a férjed marad otthon, de nehogy azt láttasd, hogy az apuka az anyuka, szóval attól még erőn felül kell mindent megtenned ahhoz munka után, hogy igazi, mély szeretet alakulhasson ki köztetek és ha nem egész nap, akkor fáradtan, vásárlás és meló után kel majd énekelned, mondókáznod, építőkockáznod, fürdetned és mesélned Neki. Ne hagy ki sok időt, mert később bánni fogod, hogy elszalasztottad ezt a visszahozhatatlan időszakot, ami egy anyukának megadatik a babával otthon... De ha megszületik, lehet másképp látsz ám majd ezt azt.. Pl imádtam a lányom az első naptól, de valahogy egyre napról napra esősödik ez az érzés, ahogy mosolyog, hív, nyúl feléd, Rád nevet, kommunikál, bohóckodik, szóval imádnivalóak és ha lehet, akkor igenis az ember hónapról hónapra jobban belebolondul, szóval ne aggódj, ha az eslő napokban, hetekben még kicsit "idegen" érzés az egész babázás, belejössz és minden rendben lesz, nálatok kicsit másképp, de felelj meg szerintem minden pozíciódban, legalábbis igyekezz jó anya, feleség, munkaerő, családtag és barát is lenni. :))


Üdv és könnyű szülést!! : Egy 8 hónapos Tündérke anyukája!

Jah és használjátok ki a kettesben töltött időtöket, mert még ha rá tudjátok később bízni a mamára, akkor sem lesz soha ugyanolyan... :) DE ez nem baj! :)

2013. febr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%
szerintem is korai erről dönteni,mert mikor megszületik a csöppség 360 fokot fordul veled a világ :)De ha akkor is úgy érzed,hogy inkább visszamennél,akkor tedd azt.A gyereknek egy boldog családra van szüksége,ha te a munkádtól,apa meg a otthoni gyerekneveléstől boldog,hát legyen úgy :)Nagyon sok örömet kívánok a kicsihez:)
2013. febr. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

A helyzet nálunk is hasonló.Leendő apuka nagyon baba-centrikus :-) Mondjuk én is,de ő jobban.(jövőre tervezzük a babát)

Szerintem semmi gond nincs ezzel.Nálunk(a mi családunkban) elfogadott.Sokaknál viszont kiveri a biztosítékot.Ha nektek jó lenne így,a többieknek nem sok köze van hozzá.

Egyszerű példa a miénk: Párom mezőgazdaságban dolgozik,viszonylag állandó munka,de télen-nyáron kint napi 10-12 órát(ebből egy óra kaja szünet,de azt is kint a hidegben tudja eltölteni az autójában,nincs hova bemenni...) Be van jelentve ennek ellenére.

Én ugyanezt a pénzt megkeresem 6 órában majd.

Jelenleg napi 12-18 órákat dolgozok(van szabadom is),hogy jó legyen a táppénz,mert olyan a munkaköröm,hogy tovább nem csinálhatom,ha kiderül,hogy terhes vagyok(közlekedés)bár én szeretem a munkám,csinálnám is,de nem lehet :-(

Munkakört kell váltani,de akkor is inkább én dolgozok "irodán",mint ő kint,közel ugyanannyiért.

Össze is házasodunk majd,de azt gyerkőccel tervezzük.

2013. febr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

Ha ezt már így megbeszéltétek a férjeddel, és mindenkinek megfelel a terv, akkor az a lényeg.

Ha pedig nem kelt benned rossz érzést, hogy a kicsi az apukájához fog úgy ragaszkodni, mint más az anyukájához, és talán ő lesz számára az első, nem te, akkor a témát le is zárhatjátok. Mindenki csinálja a dolgát, és fő, hogy a babának jó legyen.

2013. febr. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%
Nem attól jó egy anya, mert a gyerek állandó felügyelője. Attól jó egy szülő, ha a gyerekből egy egészséges (testileg- lelkileg) felnőtt tud nevelni. Ha te így csinálod, akkor legyen így. (Én nem lettem volna képes, 6 hónaposan lemondani az élményről. De hál' Istennek mindenki más. És ez abszolút nem negatív!)
2013. febr. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
38%
Le leszek pontozva,de ha nem tudsz a gyerekkel foglalkozni,minek kellett elvállalni?Ilyenkor egy olyan anyára lenne szüksége,aki törődik vele,és szereti.Mire jó az,ha őrlöd magad?Nemsokára el kezd majd gőgicsélni,mászni,ha akkor sem tudsz majd vele mit kezdeni,na arra inkább nem mondok semmit...Hamarosan itt a jó idő,lehet majd vele jönni-menni.Az igazi élet majd 6 hónap után indul be,mert akkor már ő is sokkal több mindent tud stb.
2013. febr. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%

ettől nem leszel rossz anya!!!!

sokkal inkább előrelátó és gondoskodó.


tapasztalatból írom, hogy amint megszületik a kisfiad (a kiskrapekból gondolom :) ), ő lesz a kisszerelmed.

arra gondolj, hogy amíg szoptatsz, elsősorban rád van szüksége. azt nem tartom jó megoldásnak, hogy lefejed és odaadod neki a tejet, mert az anya közelségére nagy szüksége van a kicsinek.

amikor már nem lesz tejed, akkor persze, nyugodtan menj vissza dolgozni. de addig is, próbáld meg minnél jobban kihasználni az együtt töltött időt, mert nagyon hamar el fog repülni - igaz, közben ezt nem érzed.


nálunk is jobb lenne, ha dolgozhatnék (anyagiak és a munkaköröm miatt is), de a kisfiamra néhány hónap múlva műtét vár, így majd csak utána tudok visszamenni a munkahelyemre.

ezzel csak azt akartam írni, hogy ki tudja mit hoz a jövő, és még bőven meg is gondolhatod magad!


boldog babázást! :)

2013. febr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%

Fura helyzet, de őszinte. Bár szerintem ha tényleg így lesz, akkor rossz anya vagy, ugyanakkor mégis gondoskodó, hisz épp az őszinteséggel segíted a gyerek fejlődését, mert képes vagy odaadni az apának.

Rengeteg nő érez így, de ők hazudnak még maguknak is, emiatt veszik el a gyerektől azt a lehetőséget, hogy nyugalomban, békében és harmóniában teljen el a gyerekkor.

Attól mert szerintem emiatt rossz anya vagy, attól én még becsülöm azt, ahogy kezeled a gondolataidat.

Viszont ne nézd le a természetes folyamatokat. :) Szerintem nagyon meg fogsz lepődni. :)

2013. febr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!