Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy mondanátok el 19 hós...

Hogy mondanátok el 19 hós babátoknak, hogy érkezik a tesó és anya ez miatt, egy pár napig nem lesz itthon?

Figyelt kérdés
Kb 1-2 hét van a szülésig. Természetesen tudja, hogy lesz tesó, látja a kiságyat stb... Ti hogy mondanátok el? Megérti egyáltalán? Kell vele foglalkozni? Vagy bemegyek a kórházba, és majd jön apával látogatni, hazajövünk a tesóval és kész?
2011. jún. 30. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ha jól emlékszem, valami ilyesmit mondtam:

"Tudod, nemsokára megszületik a tesó, és ezért én sem leszek itthon veled pár napig, apával leszel, de majd meglátogathattok, amikor csak akartok, és nagyon hamar visszajövök a húgival/öcsivel."

2011. jún. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos,hogy megérti, úgy,ahogy ti szeretnétek, de mindenképpen el kell neki mondani!

Rokonoknál most lett meg a 2. bébi, az első 2 éves. Ők nagyon jól csinálták, amikor bement apával látogatni, akkor adtak neki egy kis plüss játékot,hogy ezt a kis tesó adja. Ezzel a féltékenységet próbálják csökkenteni.

2011. jún. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Megérti. Én már az elejétől mondogattam neki. 21 hónap van a gyerekek között. Mondtam neki hogy anyának kórházba kell menni, hogy az öcsik megszülessenek, aztán majd jöttök apával látogatni, és majd értünk. Addig meg majd itthon lesz veled apa, meg hugom, és hogy sokat játszatok. Apja még azt is megtanította neki, hogy ha megkérdezték tőle mit lesz mikor anya kórházban lesz, már 1,5 évesen azt mondta :"buli". Tudta mi az, apával szoktak bulizni, bekapcsolták/ják a zenét és hajrá.

Nem is volt gond, pedig 11 naposan jöhettünk csak haza.

2,5 éves kislány és 11 hós ikerfiúk anyukája

2011. jún. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a kórházból mentem úgy haza a második gyermekemmel, hogy a nagynak vittem valami játékot, hogy ezt a tesó hozta. A kérdésedre válaszolva, én nem csináltam belőle nagy ügyet. Mondogattam neki, de szerintem volt, hogy nem is figyelt rám, egyik fülén be a másikon ki. Ha figyelt se hiszem, hogy megértette. Talán igazándiból akkor tudatosult a dolog, amikor valóban eltüntem. Na ekkor jöttek a nagyik. Szóval szerintem inkább nekik volt nagyobb szerepük ebben.
2011. jún. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 13 hónap van a két leányzó között, már első perctől /amióta látszott/, mondtuk a Eszterkének, hogy anya pocijában van a huga /korán kiderült, hogy lány lesz/, és szinte az első szava volt a Kisztike.

Párom 1 hónapig feküdt bent, bevittem Esztikét, és már nagyon várta Krisztinát, azóta is nagyon szeretik egymást.

2011. jún. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!