Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar enni rendes...

Miért nem akar enni rendes kaját, olyat amit mi eszünk a lassan 1 éves fiam? Probáltam összenyomni, turmixolni, ugy ahogy van denem kell neki, és a babás kajákat sem akarja nagyon csak nehezen fogadja el, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 5. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezzel nem vagy egyedül, a mi 15 hósunk is ezt csinálja pár hónapja, már az eszem elmegy, még szerencse, h legalább a gyümölcsöt korlátlanul eszi.De szinte semmi normális ételt nem(felvágott, húsfélék, sajt, főzelék)

A húst csak gyümölcsszószban tudom megetetni vele, hetente 2* tojássárgát csempészek a grízébe, a többi étkezés meg joghurt, puding, tápszer, gyümülcs, esetleg tejpép, vagy kevés péksüteményt még hajlandó falatozni.

De hogy mit lehetne tenni, nem tudom, mert minden nap megkínálom rendes kajával is, de inkább nem eszik semmit, minthogy azt egye.Én is félek, hogy elferdül az ízlése az édes ízek irányába, de tehetetlen vagyok.Enni muszály, próbálom mellőzni a bolti, mű dolgokat, joghurtot, túrót is otthon mixelem gyümölccsel.Amúgy olyan igazi értelemben vett nassolnivalót egyáltalán nem adok neki, szinte nem is ismeri(értsd.:rudi,csoki, kakaó,tejszelet, keksz, piskóta)Csak szinte a tejterméken, meg a gyümin kívül semmit nem eszik.

2009. szept. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
probalj neki a sajat ebededbol adni egyetek egyut, pl repat vagy krumplit kis darabokban . az en lanyom az en etelembol akar enni ezert mindig rakok az o kajajabol az en tanyeromra es ugy etetem. probald ki lehet bevalik
2009. szept. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy vagyunk mint az első hozzászóló csak az én fiam 22 hónapos...hónapok óta mondja a gyerekdoki meg a védőnő is, hogy majd rákap a közös evésre stb...hát én azóta várom.

De ugyanigy van hogy tejterméken gyümölcsön él..

Odaültetem a mi asztalunkhoz minden alkalommal de neki a mi ételünk az játék és nem étel...

Ha rendes kaját akarnék adni neki, inkább semmit se eszik egésznap, én meg parázok közben mert igy is csak 11 kiló (93 cm) .

2009. szept. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Enyém 16 hós múlt, szintén nem akarja a mi ebédünket, csak kóstolgatja, aztán kiköpi. Szerencsére a bébiételt megeszi. Anyám nem adja fel, neki az lenne a mámor, ha enné a kolbászt meg minden egészségtelent, amit ők esznek, nem érti meg, hogy a főzelék a lehető legjobb amit adhatok. Az enyém a gyümölcsért nincs oda. Amíg megfelelően gyarapszik és esetleg kap valami vitaminkészítményt, addig állítólag nem kell aggódni, majd megjön az étvágy és a hajlandóság.

Én is azt várom, mármint ami a gyümölcsöket illeti.

2009. szept. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!