Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2éves fiam alig eszik valamit....

2éves fiam alig eszik valamit.10 kg. csak az édesség! Se leves, sem második. A húsra pl rá sem néz. Kiköpi. Néha egy kis gyümölcs de ennyi. Csak mi vagyunk vele igy?

Figyelt kérdés
2013. febr. 9. 14:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem akarok nagyon hülyeséget írni, de ha jól emlékszem annak idején unokatesóm is küzdött vele mikor a kislánya két éves volt.

Súlya az szerintem oké, általában az olyan idős gyerekek is 10-14 kg-sak kb.

2013. febr. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Esetleg bevezethetnétek, hogy édesség csak ebéd után van. /ha megebédelt/ talán ha elmagyarázzátok meg érti és eszik.

2013. febr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem kell neki edesseget adni. Keszitsd el ugy az etelt, hogy az szep, vagy vicces legyen es ne adj neki edesseget. Semmit.
2013. febr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Fiam jövő hónapban lesz 2 éves. Kezdett Ő is nagyon rákapni az édességekre. Azóta nem veszünk - ennyi.

Reggelente kap (nem reggelire) egy tejszeletet.


Szerintem ez a dackorszak velejárója. Ne hagyd, hogy ő diktáljon!

2013. febr. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ne adj neki édességet, csak ha evett rendesen.


Kislányom is 2 évesen 9,64 kg volt, ő szépen eszik, de nem hízik. Csak akkor kap nasit, ha eszik rendesen, de azért ő is bepróbálkozik néha:-). Beszéld meg vele, hogyha a rendes étel nem kell, akkor nem is éhes és akkor ne kelljen a nasi se.

2013. febr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért eszik csak édességet, mert tudja, elég hangosan, látványosan kell sírni, hisztizni, visszautasítani az ételt és anya máris hozza a nasit. Csakhogy egyen valamit.


Én azt tanácsolom, ha nem eszi meg az ételt, ne csapj felhajtást, egyszerűen rakd el előle. Semmi mást ne kapjon. (keksz, üdítő, rudi, kis tej, semmit, amivel eltelítődhet)

Hidd el, megéhezik és meg fogja enni, ami épp főzve van.

Észrevétel: Rengetegen kérdezik itt türelmetlenül, hogy mikor adhatnak már a pár hónapos babáknak édességet(rudi, krémtúró befőtt, bolti édességek, péksütik) Ezek a gyerekek nagyon hamar hozzászoknak a nagyon édes, nagyon felfokozott ízekhez és egyszerűen nem ízlik már nekik egy sima vajas kifli vagy egy alma. Nem lehet, hogy a te gyereked is hozzászokott már az édességekhez?

Egyébként még nem késő a rendes evéshez szoktatani, a bölcsiben/oviban sem fognak nasit kínálni ebéd helyett. Ha nem eszi meg, uzsonnáig éhezik.

2013. febr. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 frászkarikaborsó ***** válasza:
Szerintem se adj neki édességet. Gondolj arra hogy az anyagcseréjét örök életére el lehet rontani azzal ha nem jól szoktatod :(
2013. febr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
az az igazság hogy kérdésemet mindez kipróbálása után tettem itt fel,és reménykedtem abban hogy nem csak mi vagyunk igy ezzel..az édességet természetesen megvontam,eldugtam előle.akkor inkább nem evett!!ezért gondoltam hogyha mást nem,legalább kis kekszet vagy kinder tejszeletet ,esteleg tejberizst adogatok neki,mégiscsak legyen a pocijában valami.ja és egyébként cumisüvegét is dugdostam de az sem segitett,akkorsem evett
2013. febr. 9. 17:08
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nezd, ha ehes lesz, majd eszik. Onkent meg egy gyerek sem halt ehen. De ha mindig adsz neki egy kis edesseget, hogy "inkabb legyen valami a pocijaban", azzal csaka rra neveled, hogy hisztizik egy kicsit es megkapja.
2013. febr. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kislanyom ugyanez volt.Nálam az hatott hogy delelött kivittem jatszani jol.kifáradt,olyan éhes lett hogy nem.érdekelte mit kap csak ehessen..Édességet sose adj délelött.Ha hisztizik ha nem.
2013. febr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!