Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik név lenne jó?

Melyik név lenne jó?

Figyelt kérdés

Babát várok , sajnos a nemét még nemtudom.

Lány név közül az: Aliana, Roselynn, Royce, Amanda, Bella, Zafira, Kiah és a Klementina tetszik.

Fiú név közül a: Zente, Áron, Damián, Bálint, Edvárd, Leander ésTyler tetszik.

Minden képpen két nevet szeretnék neki adni, mint látszik rajongok a külföldi nevekért.

Szóval melyik nem lenne túlzás ?


2013. febr. 10. 00:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Amanda és Edvárd
2013. febr. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Áron és a Bálint ... a többi sokkoló! Magyar gyerek lesz, nem? Gondolom mind két szülő magyar ... akkor kapjon magyar nevet. Ha valami extrát akarsz (bár ne feledd, egy embert nem a neve teszi) akkor ott vannak a régi magyar nevek, mondjuk a Koppány, Mór és hasonlók. De ilyen külföldi meg extra nevek, ezeket ne! Majd a gyereken röhögnek a suliban meg mindenhol. Most képzeld el, mikor bemutatkozik: Csókolom, Kovács Royce! :D :D Ne már!
2013. febr. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Hasznos lenne, ha tudnánk a vezetéknevet, mert lehet, hogy így önmagában jól hangzik valamelyik név, de a vezetéknévvel már nem annyira.


Mellesleg én sem vagyok oda ezért a külföldi név-mániáért. Ha már mindenképpen ilyet szeretnél, és két nevet, legalább az egyik legyen magyar, ne kelljen már szegény gyereknek mindenhol betűzgetni a keresztnevét (nekem is ilyen nevem van és utálom, hogy sehol se tudják leírni. Szép-szép, csak baromira megnehezíti a legegyszerűbb ügyintézést is.). Mondjuk ha Áron Tyler lesz, te otthon hívhatod Tylernek mégse nehezíted meg (annyira) az életét.



De hogy érdemben is válaszoljak: ezek közül az Aliana, Amanda, Zente és Áron tetszenek a legjobban.

2013. febr. 10. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ezek közül lehet választani, akkor Áron, Bálint, még talán a Zente. Lány nevek borzalmasak, mondhatni már mindegyik túlzás. Jó az Amanda és a Bella nem annyira szörnyű, na de elég cigányos is!
2013. febr. 10. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az idegen írás módú neveket mar el is lehet felejteni, nem anyakonyvezhetok Magyarországon. Kervenyezni lehet, de valahogy ugy érzem, a Rojsz, vagy a Tájler mar nem tetszene neked-mondjuk kizártnak tartom, hogy engednék. A nevek közül nekem max a Klementina es az Áron tetszik.
2013. febr. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hát nekem egyik lánynév sem tetszik, de ha választanom kéne akkor talán Amanda Bella.


Fiú: Bálint Áron.

2013. febr. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Lány: Talán az Amanda,esetleg a Bella,de még ezek sem tettszenek annyira. Szerintem a Kiah nevet semmiképp ne adjátok,mert mindenkinek a Kia nevű autó márka jut majd az eszébe.

Fiú: Hát ebben az esetben elfogult vagyok,mert az én kisfiam Áron,így nekem ez a név tettszik a legeslegjobban.Talán még a Zente,vagy a Bálint.

A leander nem lány név ?! Meg ne haragudj,tényleg ne,de az egy virág név,és még lánynak oké,na de fiúnak ?

2013. febr. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A Bella es a Tyler nagyon tetszik :-)

En i szeretem a kulfoldi neveket :-)

2013. febr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm és a vezeték név a Gál. :-)
2013. febr. 10. 10:23
 10/17 anonim ***** válasza:

Hát nagyon nincs miről beszélni, mert ezek közül csak az alábbi neveket lehet anyakönyveztetni Magyarországon jelenleg: Amanda, Bella, Zafira, Klementina, Zente Áron, Bálint, Edvárd

És ezek pedig nem is olyan elrugaszkodottak...


A többit engedélyeztetni kellene, de így leírva nem fogják engedni őket


Egyébként itt nézheted meg mit lehet, most, és mit kellene kérvényeztetni :

[link]

2013. febr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!