Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elképesztő?! Bővebben lent.

Elképesztő?! Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Tegnap rendezvényen voltunk 13hos lányommal, párom dolgozott. Fönöke lánya elvolt lányommal- ez eddig ok. Majd vmi másik két kislány a szomszédbol csatlakozott...

Szoval a lényeg a másik két kislány, egyfolytában a nyakunkon voltak utána- nem ugy mint a fonok lánya( az jott ment, ha elvolt a pici nem zavarta)


A LÉNYEG, hogy aztán a másik 2 leányzó kb 5 évesek, elkezdtek faggatozni rendesen,

Hány éves vok? (24 és megjegyezték, h miért ien fiatalon...stb)

Szopizik e a lányom?? (merthogy az egyikük 3évig szopott...) de picikém már nem, és ...erre is vt megjegyzés.

DE még ment a téma- szoval kiakasztott...aztán figyeltem, és nem foglalkoztak ezekkel a lányokkal- majd visszaért az egyik anyuja, és a kislány Fennhangon letolta, hogy hogy tehet ilyet, h ilyen sokáig odavan és addig a kislány nem mehet el játszani...stb. ez mindent elárult nekem ....mármint a stilus,és nem törödömség- de nem baj Ő 3évig szopizott.

Szoval nem értem a világot, már ien kislányok itélkeznek??? Hogy jönnek ehhez?

Kérlek irjatok véleményt!


2009. szept. 6. 08:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
igen nagy gondok lehetnek a nevelésükkel,gondolom nem foglalkoznak velük,én is találkoztam már ilyen gyerekekkel és hát elég idegesítő tud lenni!:)
2009. szept. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, naon reggel van és kicsit kusza..., még nem ittam kávét. Össze tudnád foglalni egy bővített mondatban, hogy mit csináltak/mondtak a kislányok?
2009. szept. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Eléggé magánéleti témákba másztak bele kérdéseikkel, illetve mikor elvolt a lányom akkor is nyaggatták. De aztán számomra minősithetetlen modon beszélt a visszatérő anyukával az egyik...nagyjábol ez a lényeg...

Jo kávézást!

2009. szept. 6. 08:31
 4/11 A kérdező kommentje:
Illetve az itélkezés, amit kinyilvánitottak a válaszaimra.....:(
2009. szept. 6. 08:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Köszi :) Bocs, így már értem!

Hát elég gáz :(

A szoptatós beszólás pedig kritikán aluli, szerencsére én még nem futottam bele ilyen kölökbe.


De hogy felvidítsalak :D :

[link]

2009. szept. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy 5 éves gyerektől ne várd el, hogy tudjon disztingválni. Ők még nagyon őszinték és nyiltak, emellett nagyon kiváncsiak. Az, hogy milyen a stílusuk, az függ attól ,hogy neveli, de ez az anyukájukat minősíti. Életkori sajátosságuk, hogy érdekli őket minden és szemrebbenés nélkül, bármit meg mernek kérdezni, még a kényes dolgokat is. Ebben az esetben, lehet azt mondani nekik, hogy "nem illik ilyeneket kérdezni" vagy valami hasonlót. Általában ilyenkor visszavesznek magukból.

Egy óvó néni

2009. szept. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem egy ilyen korú gyerek többnyire azt kérdezi, amit hall otthon. Miért is érdekelné, hogy ki meddig szoptat vagy mikor szül. Nyilvánvaló, hogy a rettentő "okos" anyukája beszélgethet ilyen témákról, és mivel a gyerek gyorsan tanul...

Mindenesetre 5 évesen azért már tudnia kellene egy gyereknek, hogy hol a határ, főleg egy vadidegennel szemben.

2009. szept. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

8:46 köszönöm szépen a linket:)) jot mosolyogtam

Mindenkinek szép napot!!!


Köszönöm az ovonéninek is, tudom, h a gyerekek non nyiltak, éppen ezért volt kellemetlen, hogy ilyen idősen igy belemélyedtek...

2009. szept. 6. 09:07
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan még csak 4 lesz a lányom, de akár vele is beszélgethettél volna.

Mindenben nyílt, nem disztingvál, hiába mondom, hogy nem illik ilyet kérdezni. Ha bottal jön szembe valaki, előre megállítom és elmagyarázom, hogy NEM kérdezünk tőle semmit. Különben megállítja, megkérdezi mi a baja, miért kell bottal mennie, satöbbi és ki tudja, hol áll majd meg a beszélgetés.

Tegnap meg megkérdezte, hogy vacsorázunk-e már, mert ő éhes. Mondtam neki, hogy igen, erre közölte, hogy "akkor hajrá!". Ugyanis én is ezt szoktam neki mondani, ha valaminek nagyon lassan áll neki. Ha más hallja, akkor egy tuskó bunkónak néz engem meg a gyerekemet is.


Ők gyerekek, azt kérdezik, amit szeretnének (nem azt, amit illik) és azt mondják, amit hallanak otthon és máshol.

Lehet, hogy 5 évesen már nem így kell viselkedni egy jólnevelt gyereknek, és lehet, hogy az enyém se lesz már ilyen nyílt, nem tudom. Lehet, hogy a nagyinál hallottak a szoptatásról.

Az enyém néha olyanokat mond, hogy csak nézek ki a fejemből. Az oviból hozza haza, itthon meg szépen elmagyarázom neki, hogy na ezt most utoljára ejtette ki itthon a száján.

2009. szept. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki fogják nőni ezt a korszakukat, de egy 5 éves még nem tudja hogy ilyeneket nem illik kérdezni. Alig van különbség 4-5 évesek között, ilyen tekintetben.
2009. szept. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!