Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adtatok először csokit...

Mikor adtatok először csokit gyereketeknek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 6. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
hmm.most biztos lesz jó kis veszekedés.én nagyon szeretném kitólni a lehető legtávolabb az időt.8 hónapos,még kekszet se evett,meg babapiskótát sem,kiflit és répát majszolunk,az jó a fogunknak is.kaptam ajándékba csokik jó éjt bébiételt,8 hós kortól adható.én nem is tudtam,hogy van ilyen is.Csoki,kakaó,tej tejszin és még sorolhatnám mi minden van benne.De nem fogok hadakozni sem a nagymamákkal sem senkivel ha csokit kap.de másfél-2 évs koráig semmi ilyet,de csakis azért mert ugyis megszereti,és inkább késöbb legyen csokiimádó,most még semmi szüksége rá.ez csak az én véleményem,biztos sokan máshogy látják,mert nem hal bele egy 7 hónapos a csokiba sem,de én igy ők ugy nevelnek.És te ?
2009. szept. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Én egyet értek veled és énsem fogok a fiamnak 1-2 éves koránál elöbb adni
2009. szept. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

azért is nem jó 1 éves kor előtt csokit (kakaót) adni, mert allergizálhat. mint pl. a férjem unokaöccsét, aki telistele lett csúnya piros kelésekkel tőle....

meg hát ugye, nem egy egészséges dolog. Én még nem adtam semmi édességet a 8 és fél hónaposomnak, csak gyümit kap, és láss csodát, nem is hiányzik neki. :)

2009. szept. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
egy éves volt, de csak megkóstolta a kinder csokit. Most 13.5 hónapos, ha mi eszünk, néha letörünk neki egy-egy nagyon pici falatot. Egyelőre ennyi. Ja, és nyáron már a fagyit is megnyalhatta (szintén miniatűr adagot).
2009. szept. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

huhh, engem apósom kergetett őrületbe azzal, hogy a lányom 6 hós kora óta HETENTE kérdezte meg, hogy kaphat-e már csokit? Nem zavartatta magát, hogy többször kifejtettem, hogy még nem, mert - nem szeretném, - nem egészséges, - nincs rá szüksége, - adjon neki babakekszet, - uzsonnáztassa ő stb... de nem mindenáron csokit akart tömni belé, mondván, hogy a másik 2 unokája is kapott és nem lett bajuk (ja, csak az egyik ekcémás tetőtől-talpig, a másik meg teljesen étvágytalan, mert mindig megtömi minden vacakkal, aztán csodálkoznak, hogy nem ebédel...)


végül az egyéves bulin mondtam, hogy akkor most 1 kocka kindercsokit adhat neki, mert már unom hallgatni..., fél óra múlva totál pöttyös lett a gyerek, azóta nem hozta szóba a csokievést.

Ja, és ők meg beállítottak egy mogyoródarabokkal teleszórt/megtöltött epres-tortával, és megsértődtek, mikor nem engedtem enni belőle a kicsit.

2009. szept. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Még nem etettem csokit a 8 hós lányommal, de már egy párszor megnyalogatta. Mikor eszem, odatartom neki, és egy picit nyalogatja. Ettől függetlenül nem tervezem, hogy két éves kora előtt egyen csokit.
2009. szept. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
kb 15 hós korától eszik túrórudit, ezen van csoki, és nem szedem le. Szerintem ennyit nyugodtan ehet. Amúgy nem kap ilyeneket. Ennyi és lyen csoki szerintetek se gáz, ugye?
2009. szept. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1 éves fiam még nem kapott csokit!

Ma viszont sóskát főztem és megette az adagját.Apa közbe csokizott.Persze a gyerek kért belőle,mondom apának egy falatkát adj neki,had kóstolgassa.A gyerek megette,majd újra a sóskára mutogatott és kért még belőle néhány kanállal.

Ez is bizonyítja,hogy a gyerekek nem alapból szeretik a csokit,csak ha hozzá vannak szokva az édeshez.

2009. szept. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam 15 hós,és még a győri kekszen a piskótán és a túró rudin kívűl nem evett más édességet.Nem is nagyon szereti,mert a nagyfiam valamelyik nap adott neki csoki parányt és pár falat után eldobta!A ropit és a kölesgolyót jobban szereti mint az édeset!Én nem tudom,hogy mikor adok neki csokit először majd ahogy alakul!
2009. szept. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
16 hónapos lesz a fiam, nem adtam még csokit neki. vhogy nem szereti. próbálta már az anyósom, meg a párom rokonsága, de szerencsére kiköpte. én ennek őszintén örülök, mert hihetetlen akaratos kisember és nem szeretném ha csak ezeken akarna élni. persze túrórudiból túrót kóstolt már, de kb ennyi. fognak még enni elég édességet, induljunk csak ki magunkból:)))
2009. szept. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!