Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hólyagos a babám arca! Mitől...

Hólyagos a babám arca! Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nem tejkiütés, hanem apró pici pöttyök, néha piros, néha színtelen, néha pedig szárad. Kaptunk rá kenőcsöt de nem használ, sem a hidrofiles,sem a zsírosabb krém. Nektek volt ilyen?Lehet ekcéma?

2013. febr. 11. 14:19
 1/6 lekoklar válasza:
Mennyi idős a pici? milyen kenőcsöt kaptatok? viszket neki? az ekcéma általában egybefolyt pirossas, hol nedvező, hol száraz "bőrpír" . Kicsiknél ( 3-6 hóig) arcon, hajas fejbőrön később a nyakon, törzsön jelenik meg. Nekünk voltak pattanás szerű kiütések. Ekkor kb 7- 8 hetes volt. A védőnő azt mondta, hogy van egy ilyen növekedési fázisuk, tehát sokat esznek és attól jött ki. Másrészt lehet azért is, mert lehet melege van a pici babádnak. Ha orvostól kaptatok kenőcsöt használd! Kenőcs nem fog egyből hatni, kell neki pár hét amíg minden szépen helyreáll. Ha pedig nem voltatok dokinál, szerintem érdemes elmenni. Te is megnyugszol.
2013. febr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
3,5 hónapos a kisfiam, már 2 hónapja ilyen kiütéses a jobb arca. Néha van 1-2 pötty a fejbőrén is azon az oldalt, de az elszokott múlni. Eleinte hidrofiles krémmel kentük, az nem volt jó csak annyira,hogy nem száradt ki. Utána kentük valami kutyult krémmel, nem tudom mi a neve-gyógyszertári, az sem használt,pedig 5 héten keresztül minden nap 2 szer kentem,mert annyit mondott a doki. Valószínűleg megyünk bőrgyógyászatra,mert nem múlik.A lábán 2 oldalt is van egy-két száraz rész, az sem múlik, de az nem piros pattanásszerű, mint az arcán. Az arcán néha elhalványul,de gyakran piros. Kíváncsi vagyok,hogy mi lehet,hogy ennyi kenőcs sem használ.Ilyen kicsinek lehet körömvirág krémet kenni az arcára?
2013. febr. 11. 20:37
 3/6 lekoklar válasza:
Igen, de vékony rétegben kend be! tényleg jó, ha elviszed bőrgyógyászhoz!! majd írd meg, hogy mi volt, mit mondtak! jobbulást!!!
2013. febr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Február 21-re kaptunk időpontot, kíváncsi leszek,hogy mit mond a bőrgyógyász, mi ez.

Körömvirágkrémmel addig kenegetem neki, hogy ne száradjon ki.Köszi

2013. febr. 12. 15:05
 5/6 lekoklar válasza:
Nincs mit igazán, majd írj!!
2013. febr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Voltunk dokinál. Dermifant kenőcsöt írt.Itt még a gyógyszertárban sem hallottak róla.Valószínűleg elég új krém, de nagyon drága, kb 4000 Ft 100 ml-es. Szóval valami más alternatívát keresek.Plusz Fenistil cseppet írt még mellé 6 hós koráig.Egyébként valószínűleg ekcéma, ami az én pollenallergiámból adódhat nála. Meg a hidrofiles fürdető jó sokáig!
2013. febr. 22. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!