Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hós baba, szájpenész?

4 hós baba, szájpenész?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kisfiamnak szájpenésze lett, egyenlőre még csak a nyelvén van egy nagyon kevés. Tegnap mikor észrevettem felhívtam a dokit aki mondta h vegyek Borax-os ecsetelőt és napi 2x használjam.


Ennyi elég? Mennyi idő alatt múlik el? Vegyek neki új cumit is? (éjjelre az elalváshoz használja csak)

Cicimet mossam le minden evés elött/után?


Köszöönm!


2013. febr. 13. 08:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Pontosan nem emlékszem már, hogy mennyi idő alatt múlik el (kb 2 és fél éve volt az újszülött kisfiamnak), de szerintem 2 héten belül megszűnt. A lényeg az, hogy nagyon határozottan kell ledörzsölni a Boraxos gyógyszerrel a nyelvéről a penészt. Nekem a doki textilpelenkára öntötte, rácsavarta az ujjára, és erős mozdulatokkal "kapargatta". Persze nem kell nagyon durván, de ha csak finomkodva törölgeted, akkor nem szedi le, és ebben az a veszélyes, hogyha sokáig a szájában marad, akkor továbbterjed, be a szervezetébe. Aggódni nem kell még most, ez a szer szépen el fogja mulasztani.

És igen, a melledet ápold, mosd le evések előtt és után. A cumiját szerintem többször fertőtlenítsd, illetve ilyenkor már sokat van a keze a szájában, azt is mosd többször nap közben, és a kedvenc rágókáit is. (Szóval mindent, ami a szájával érintkezik, többször fertőtlenítsd forró vízben.

2013. febr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát nem elég ha ecsetelem, ki kell törölnöm a penészt a szájából?
2013. febr. 13. 10:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, határozott mozdulattal le kell törölni a nyelvéről a gombatelepeket, egy gézdarabbal. Ezt ne blicceld el, mert mi nagyon megszívtuk.

Szintén 4 hónapos volt a lányom, és nekünk majdnem 2 hónapig tartott, mert úgy sajnáltam, hogy ordított, amikor törölgettem neki...pedig nem fáj, ezt jó, ha tudod, csak nem az van, amit ők akarnak...

Szóval nekünk már a Borax mellett annyira elterjedt, hogy már a doki írt rá másfajta, jó keserű ecsetelőt, de azzal se nagyon akart elmúlni, úgyhogy nagy kínlódás volt.


Sok helyez azt írják, hogy a gézlapot kell átitatni borax-szal és úgy kell letörölni, de nekünk úgy semmi haszna nem volt, csak terjedt...

Aztán egyik ismerős doktornő mondta, hogy ne úgy csináljam, hanem először száraz géplappal töröljem le a telepeket, majd ezután kenjem be a borax-szal...ekkor már csak az ujjamra cseppentettem a boraxot, és benyúltam a szájába bekenni...

Cumit minden használat után sterilizálni kell, újat ezért nem kell feltétlenül venni.

Cicit azt mondják szintén lehet kenni borax-szal, de sajnos eléggé szárít, úgyhogy nekem kicsit hazavágta a cicimet, bár nekünk nagyon hosszadalmas volt, de ezért én Aloe First-re váltottam, azzal fújtam be maga miután megmostam.

2013. febr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. febr. 13. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!