Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bevállalnátok ezt egy 5 hetes...

Bevállalnátok ezt egy 5 hetes babával?

Figyelt kérdés
Minden évben igy február közepén szoktunk csinálni egy házibulit a társasággal,ez egy olyan évek óta tartó szokás,mindig másnál csináljuk,most éppen rajtunk a sor,a picink 5 hetes. Ti bevállalnátok? A férjem azt mondja segit,amiben kell,de ha én úgy érzem,h most ez nem megy,akkor megérti,lemondjuk. Igazából a kajával nem kell foglalkoznom,sütni,főzni,m rendelni szoktuk,szóval nem tudom,h bevállaljak e egy 5-6 órás vendégsereget,8an lennénk. Szerintetek?
2013. febr. 13. 09:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Ha nagy házam lenne, ahol a baba az emeleten tudna pihenni akkor igen, mert a bulit lent a nappaliban tartanám, persze nem zenebömböltetéssel, meg kiabálással, hanem egy normális összejövetelre gondolok.

Ha panelról van szó, vagy pici házról, ahol nem tudnám a babám csendes helyen pihenni, akkor nem vállalnám be.

Amúgy nekem nem lenne más akadálya. Na meg persze senki ne legyen beteg, sajnos most influenzajárvány van megint. Bár hordozó is megfertőzheti a babát bármivel, ez így nekem kétségeket adna. Az a baj, 5 hetesen még nem kapta meg a kötelező védőoltások egy részét se, csak a TBC-t.

2013. febr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Én nem. Az influenza járvány miatt sem. Nem lehet felborítani idén a sorrendet és cserélni valakikkel? Jövőre meg lehetne nálatok.
2013. febr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Lehet maradi vagyok, de 5 hetesen még kicsinek érezném a nagy felforgáshoz, meg hogy egész nap pakoljak...hiába rendelsz, a macera a tiéd. Meg hát nem tudom, hogy a baba miként tudna pihenni, enni stb. Nem akarnám felfordítani a napirendjét teljesen.

Pár hónaposan már inkább belevágnék.

2013. febr. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Nem.

Influenza szezon van, ilyenkor lehet a legjobban betegségeket elkapni, egy ilyen pici babának még gyenge az immunrendszere, nem hívnék oda egy ekkora fős társaságot, ahol egy ilyen pici baba van.

Szerintem a társaság is megérti, ha akkor csinálnátok meg, ha már nagyobb egy kicsit a gyerkőc, jobb idők lesznek.

Meg hát írtad is, hogy úgy érzed, te nem igazán szeretnéd.

Meg azért abban az 5-6 órában van teendő is egy babával, szerintem nem is tudnál úgy kikapcsolódni.

Inkább ha másnál van egy ilyen kikapcsolódási lehetőség, akkor rábíznátok a kicsit a nagyszülőkre és elmennétek.

De én biztos ilyen helyzetben nem csinálnék otthon semmilyen összejövetelt.

Szerintem ezt a barátaitok is megértenék.

2013. febr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagy a ház,120m2,és a szobája eléggé távol van a nappalitól,szal az nem lenne gond. Arra is gondoltunk,h másnál legyen idén,de elmenni meg még annyira se mernék vele,az talán rosszabb lenne neki. Pakolás se lenne gond,anyu mondta,h ha bevállaljuk elötte is,utána is jön és elkészit minden. Igazából én is csak az infl.miatt tépelődök,h mi van ha...? De azt meg végülis akármikor elkaphatja,bármennyire vigyázok rá. Kérdeztem a férjemtől,h baj lenne e ha 2-3 hetet halasztanánk,akkor már azért bátrabban vágnék bele én is.
2013. febr. 13. 09:58
 6/13 anonim ***** válasza:
39%

Én simán. Te félre tudsz vonulni a babával. A többiek bulizhatnak. :) AMikor ráérsz, akkor mész te is bandázni. :)

Nem lehet egész télen elbarikádozni magunkat, nyilván 8 főnél többen jöttek rokonlátogatni.

Nálunk a nagyok iskolás, ovis, jönnek-mennek a barátok, a pici meg 2 hónapos.

Most mit csináljak? Tartsak itthon mindenkit, mert tél van??

Vagy ne jöhessen senki hozzánk áprilisig?

Azért nem kell túlzásba esni szerintem.

2013. febr. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudjátok eltolni a bulit március közepére? Az idő is jobb, ha van kertetek, oda is kimehettek, akár babával együtt egy kicsit. Az ő kis szervezete is erősebb lenne... stb.

Szóval én simán buliznék, de megvárnám, hogy 1. jobb idő legyen, 2. a baba még egy kicsit erősödjön.

2013. febr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
Én igen, ha a babának van külön szobája, ahol nyugalomban lehet, ahova félrevonulsz vele ha etetni kell, vagy altatni. Ilyenkor még pici és elég sokat alszik. A nyüzsgésnek nem tenném ki, nem zárnám el a vendégek elől, de nem lenne ott sokáig, max kicsit "megmutatja magát" :D
2013. febr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Én semmiképpen nem vállalnám be. Nagyon pici ő még a vendégsereghez... megijed a hangoktól, nem is beszélve a betegségektől. Nagyon fejletlen még az immunrendszere, ráadásul-ahogy előttem többen is mondták-itt az influenza járvány. A mi gyerekorvosunk szerint rengeteg az influenzás gyerek, akik között sok a pár hetes csecsemő is. Szerintem ne tedd ki a babád ekkora kockázatnak. Bocs, ha papoltam:) Persze te döntsd el, hogy mit szeretnél, mit vállalsz be, ez is csak egy vélemény. Szép napot :)
2013. febr. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%
Én is bevállalnám. Van külön szoba ahol pihenhet (nyilván nem a vendégekkel lenne, ahogyan a 8-as írta, csak megmutatná magát), anyukád és a férjed segít. Szerintem csak feltöltődnél a barátokkal, nem egyszerű ez az időszak. Influenzát pedig nem csak a barátok, hanem apuka, rokonok is hazahozhatja. Azoknál sem áll meg az élet influenza miatt, ahol már nagyobb gyerekek is vannak. A 2 hónapos oltást esetleg megvárhatjátok, ha az megnyugtatóbb lenne, de egyébként jó szórakozást! :)
2013. febr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!