Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez így jó?

Szerintetek ez így jó?

Figyelt kérdés

Kislányom 6 hónapos és ilyen egy napirendje az evéseket illetően:

9:00- tápszer 230 ml

13:00- főzelék 200 ml

15:00- egy kis gyümölcs )ez nem teljes adag)

17:00- tejpép- 220-230 ml

21:00- tápszer 230 ml


Szerintetek ez így elég neki? Jókedvű, kiegyensúlyozott kisbaba, csak ebben a hónapban kevesebbet hízott, mint szokott.


2013. febr. 13. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem tökéletes...

Az én lányom is kb ennyit eszik, vagy nagyrészt nem is eszik ennyit, mert nekünk fél adag gyümölcs szokott lenni délután és fél adag tejpép, mégis 6 hónaposan már 10 kg volt, mondjuk magas is, de elég jó húsban van....

Biztos hogy elég neki ennyi...

2013. febr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
atya világ, ez RENGETEG!!! iszonyú sokat eszik a gyereked!!! nem kövér nagyon??
2013. febr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
én azt vettem észre a kisfiamnál, hogy a 6. hónap elejétől lassult a hízás, szóval szerintem jó :)
2013. febr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Én kislányom a felét sem eszi meg....:(7 hónapos
2013. febr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 xStefix ***** válasza:
52%

És akkor mi a gond? Nem kismalacot szeretnél egy évesen, nemde? ;)

Megduplázta már a születési súlyát, gondolom, utána lassul a hízás. Sőt, most indul be igazán a mozgása is, élénk, figyelmes - nyilván nem a párnáit növeszti most (és ezután), hanem erre megy el a bevitt kalória.

2013. febr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem tudom, hogy miért háborodtatok fel, hogy mennyit eszik a kislányom. Ugyanis egy ennyi idős babának már meg kell ennie napi 1000 grammot, gyerekorvos mondta, nem én találtam ki. Amúgy abszolút nem kövér a babám, hanem nagyon formás. 3230 gr-mal született és 6-án volt 6750 gr. Teljesen normális a súlya, én úgy gondolom. Olyanról is hallottam már, hogy némelyik baba 3 hónaposan 8 kg, na az már sok. Kislányom igényel ennyit, nem fogom éheztetni.
2013. febr. 13. 19:44
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem eszik keveset a babád, az már biztos. Írod, hogy 3 hónaposan a 8 kg túlzás. Erre annyit tudok mondani, hogy az én fiam 3900 grammal született, 3 hónaposan 7,5 kg volt és 66 cm. Nem volt kövér, ráadásul le is lassult, 6 hónaposan 9 kg és 73 cm volt. Most 8 hónapos és nem eszik annyit, mint a lányod, mégis nagyobb. Sok múlik a genetikán.
2013. febr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is szépen eszik, senki nem mondta, hogy adj kevesebbet. Ha ennyit kíván, hát ennyit kell neki adni.

Én csak irigykedek, mert az én 7 hós fiúbabám 7 kg (de ő kicsi súllyal született) és kb. a felét eszi annak, amit a Te lánykád. Valóban sok múlik a genetikán, illetve, hogy mennyit hasznosít a szervezete a bevitt tápanyagból.

Nekem a gyerekdoki és a gasztroenterológus is azt mondta, hogy a kisfiamnak kb. 800 g ételre van szüksége a 7 kg-hoz, na ő 600-akat teljesít jobb napokon.

A hízás miatt meg ne aggódj, persze, hogy 6 hó felett lelassul.

2013. febr. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

6 hos korul lassul a hizas, meg nalunk is lassult, pedig o mindig csak a minimumot hizta, de tiszta szivbol irigyellek, 15hos a lanyom 10kg, de soha egyetlen egy nap se volt hogy ennyit egyen, en meg ezen aggodtam szet magam. Ha kiegyensulyozott baba, akkor nincs gond, kesobb meg lesznek idoszakok amikor rosszul fog enni, de nem kell aggodni, nem halnak ehen a gyerekek. Nehez elhinni, legalabb is nekem az volt, de tenyleg igy van :)

Hallgass a babadra es nem lesz gond

2013. febr. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is csak irigyellek,7 hónaposan 6 kiló.Mindenki 3 hónaposnak nézi....a hossza az jó mert 68cm,csak a súlya kevés.
2013. febr. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!