Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogyatékos, elsőszülött baba...

Fogyatékos, elsőszülött baba után, rövid időn belül vállalt közületek valaki egy másik babát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Down - szindrómás kislányom most 11 hós, már régóta foglalkoztat bennünket a gondolat, hogy jó lenne neki egy kistesó, mert azt mondják a szakorvosok, hogy ilyen babáknál jobb minél előbb vállalni egy kistesót, mert az sokat segítene neki, sokat tanulna tőle. Most tartunk mozgásban a mászás hintázásos formájánál és már keményen megáll a kis lábain, de a járás még egy ideig nem fog menni. Úgy érzem nem tudnám most még vállalni a kistesót, mert néha így is alig van időm elvégezni a dolgaimat, viszont önző sem szeretnék lenni, mert neki viszont ez segítene. De, ha belegondolok, hogy 9 hó a terhesség, addigra még sok minden változhat, ő is önállóbb lenne (most is sokat játszik egyedül, nappal és éjjel is alszik, szóval azért nyugis). Viszont az is aggaszt, nehogy valami gond legyen a terhesség alatt (vele is voltam 1 hetet kórházban kisebb vérzéssel a 14. héten) és őt magára kell hagynom. Szóval sok minden kavarog a fejemben és nem tudom, mi lenne jó. Örülnék, ha olyanok is írnának, akik hasonló cipőben járnak, mint én. Köszönöm.
2009. szept. 7. 08:25
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

hát én nem vállalnék a helyedben...

bár lehet a babádnak jót tenni, de akkor már nem tudnál 100 százalékban rá figyelni, és neki most erre van a legnagyobb szüksége! de ez csak az én véleményem! Minden tiszteletem a tiéd!!

2009. szept. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Én előtte elmennék mindenféle genetikai vizsgálatra hogy mennyi esély van arra, hogy a kövi baba is down-kóros legyen. lehet hogy sokba kerül, de ha bevállaltok mégegy babát és ő is beteg lenne akkor cseberből vederbe.

Remélem nem irtam bántót, de jobb a biztonság.

Őszintén tisztellek hogy vállaltad a babát.

Sajnos van olyan ismerősöm aki inkább örökbe adta.

2009. szept. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


A születése után derült ki, hogy Downos, úgyhogy nem volt sok választásunk a megtartással kapcsolatban, de az sem biztos, hogy elvetettük volna.

100 % - ban csak akkor mondják ki, hogy "beteg", ha azt genetikai vizsgálattal is alátámasztják, egészen addig, csak "megvan a gyanú, hogy downos" kifejezéseket hallottunk orvosoktól. A genetikai vizsgálat után azt is megmondják, mekkora az esélye annak, hogy a következő babának is baja lesz. Nos, nálunk nincs kockázat, vagyis ugyanannyi, mint egy másik terhességre vállalkozó nőnek, akinek egészséges gyermekei vannak, viszont a magzatvízvizsgálatot már ingyen megcsinálják a 2. terhességnél.

Az első válaszolónak: biztos, hogy vállalunk mégegy babát, csak hát nem tudjuk mikor lenne jó, mert mint írtam orvosok tanácsolják (de ez is olyan, hogy vagy megfogadod a tanácsot bármilyen témával kapcsolatban, vagy nem).

2009. szept. 7. 11:48
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

szia


le a kalappal,h ilyen hamar kistesóra gondolsz.erről a szindrómáról csak annyit,h nagyon jól fejleszthető-és nagyon kitartó munkával majdnem olyan eredményt lehet elérni náluk,mint egészséges társaiknál-bár nem tudom milyen a babád-de amit leirtál,az kedvező volt.én mindenképp jó dolognak tartom a tesó kérdést-de még várnék vele.most még nehezen értik meg,miért nem foglalkozik velük a mami annyit-és talán velük még többet kell.várj még egy kicsit,amig közösségbe mehet-akár fél napra is.ha majd meglesz a baba-egymástól tanulnak,toleranciát,egyéni bánásmódot..stb.de sztem még korai..egyébként én imádtam a down-babákat-olyan mosolygósak,barátságosak.

üdv-egy óvónéni

2009. szept. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó válaszolónak is. Nagyon aktív és információ éhes baba, sokat mondókázunk és tudja melyiket hogyan kell játszani (Csip- csip csóka, Húzz, húzz engemet, Süti, Süti pogácsát), tapsol, integet pá-pát, könyvben megmutatja hol a cica, kutyus, nyuszi, stb. (de egyelőre csak 2 vagy 3 kép közül), mondja, hogy baba, apa. Felismeri a kutyaugatást, traktort, autót a hangjáról. Szeret utazni, sétálni az erdőben, figyeli a madarakat, fákat, minden hang érdekli, kérdően néz ránk, hogy az mi volt ... Úgyhogy nagyon figyelmes. Ha valamit szeretne, megfogja a kezünket és "mutaja", hogy mit adjunk neki vagy arrafelé kiabál, amerről valamit el szeretne érni. Sokat mosolyog. Korai fejlesztőbe nem járunk, mert Szlovákiában élünk és itt csak szlovák nyelvűek vannak egyelőre, mi nem tudunk perfekt szlovákul és itthon nehéz lenne vele foglalkoznunk. Mi még megtanulnánk, de a nagyszülők, akik a férjem oldaláról már 70 évesek nem nagyon és az én anyukámnak se megy túl jól. Nem tudom, mennyire lenne megterhelő a kis buksijának a 2 nyelv tanulása egyszerre. Gondoltuk Győrben majd utána nézünk van-e rá lehetőség.


Mégegyszer, köszi a válaszokat. :)

2009. szept. 7. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!