Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a Dévényesekhez viszem a...

Ha a Dévényesekhez viszem a babámat állapotfelmérésre és van a gyerekorvostól beutaló, akkor ingyenes lesz? A kezelésekért kell fizetni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 15. 03:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Elmondom, hogy velünk hogyan volt, de kérlek nézz utána az oldalukon vagy hívd fel őket, hátha azóta változott valami - ez 3 éve volt.

Szóval: nekünk nem volt hozzájuk beutalónk. Ilyenkor megadják a lakhelyedhez legközelebbi szakemberük számát (vagy ha név szerint ragaszkodsz valakihez, akkor azt). Mi a lakásán kerestük fel őt, és a továbbiakban is oda hordtuk a gyereket. Nem kért nagy összegeket, pedig elég felkapott volt, volt aki külföldről hozta hozzá a gyerekét. Sokat beszélgettünk, és szóba került, hogy nem állunk valami fényesen anyagilag. Onnantól kezdve volt, hogy kevesebbet kért, vagy néha nem fogadott el pénzt a kezelésért.

Ő mesélte, hogy akinek beutalója van, annak valóban teljesen ingyenes a Dévény módszer akkor, ha BEJÁR A KÖZPONTJUKBA, ami akkor a Széll Kálmán tér környékén volt. Mi például olyan messze lakunk onnan, hogy ha ott ingyen kezelték volna, a közlekedésre többet költöttünk volna. Így 10 perc alatt értünk a kezelések helyszínére. De persze más a helyzet, ha mondjuk budapesti vagy és amúgy is van kismamabérleted (ha még létezik ilyen).

Remélem, tudtam segíteni, mielőbbi javultást kívánok! :)

2013. febr. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Gyönyörűséges ***** válasza:

Debreceni vagyok,van orvosi papirom a picurkam allapotarol.

Dévény tornaért külön fizetek.

Az alapítvanynal erdeklödhetsz,de csak pesten vannak.

Vidéken,nagyvarosokban mindenkepp fizetösa

Ha gy.neurológus megallapított vmit a babadnal kérdezz ra az emelt cvpaladi potlekra. Nekünk jar. Reszben fedezi a dévényt.

2013. febr. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Talán Pesten van ingyenes beutalós, de ha jól tudom (itt olvastam) hónapokat kell rá várni. Nekünk nyaki hipotónia miatt kellett ennünk fejlődés neuroLógiára, O
2013. febr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
szóval 3-as vagyok: onnan kaptunk beutalót sima klinikai gyógytornára, ami ingyenes volt. Dévényeshez maszekban jártunk, itt nincs más módja ennek.
2013. febr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Elérhetőséget akihez magánba jártatok lehet kérni?
2013. febr. 15. 17:09
 6/16 A kérdező kommentje:
neurológiára fogunk menni, de közben bejelentkeztem magán gyógytornászhoz, viszont elég borsos ára van, azért érdeklődöm.
2013. febr. 15. 17:10
 7/16 A kérdező kommentje:

kismamabérlet van, de azért a széll k. tér hozzánk sincs túl közel babakocsival. :)

de ha ingyen lesz, vagy olcsóbb, akkor megoldom valahogy.

2013. febr. 15. 17:12
 8/16 A kérdező kommentje:
és a sima gyógytorna mennyire tud hatékony lenni?
2013. febr. 15. 17:13
 9/16 anonim ***** válasza:
www.deveny.hu oldalon találod az ország összes képzett gyógytornászát elérhetőséggel. Mi pécsiek vagyunk, nekünk 5 alkalom elég volt a C-tartás és a nyaki hipotónia miatt, otthon is csináltunk gyakorlatokat, heti 1 alkalommal voltunk, utána 1 hónap múlva, aztán 3 hónap múlva és legközelebb akkor kell mennünk kontrollra, ha felállt a gyerkőc. Alkalmanként 4 ezer volt, a kontroll 3ezer. Az én tapasztalatom az, hogy a Dévényes a mi esetünkben hatékonyabb volt, persze ez (sajnos) pénztárca kérdése is. Én nagyon berágtam azon, hogy a kórházi zárójelentésünkön már szerepelt a fenti diagnózis és 2 hónapra rá kaptunk csak a fejlődésneurológián időpontot...és addig? Én ezért vittem Dévényeshez a fiamat, mire a fejl. neur-ra értünk, minden rendben volt, de a doki elkezdett kötekedni, hogy, hogy gondoltam, hogy elviszem....felöltöztünk és eljöttünk. Azóta is minden ok és előbb csinálja a mozgásfejlődéseket, mint ahogy azt kellene.
2013. febr. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

igen, azt néztem, találtam egy gyógytornászt, ott 30 perc 4000 körül van. szerintem nagyon horror. és közben mennék majd a dévényesekhez is, akkor nagyon úgy néz ki.

reménykedem, hogy elég lesz pár alkalom.

még nem voltunk neurológián.

ja, csak hogy valami "jót" is mondjak: korababám lett (2650 g) 36. hétre született, elvileg minden ok volt, de csesztek beutalót adni bárhová is, csak úgy, hogy kisírtam.

2013. febr. 16. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!