Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkit behívnak másfél-két...

Mindenkit behívnak másfél-két éves állapotfelmérésre a védőnők? Ez kötelező?

Figyelt kérdés
Egy éve költöztünk Szentendrére, akkor volt egy éves a lányom, az 1 éves státuszt még megcsinálta a régi védőnőnk Bp-en. Felkerestem az itteni védőnőt, gyerekorvost, bejelentkeztünk. Azóta csak a 15 és 18 hós oltásokra hívott be a védőnő, semmi vizsgálat nem volt (most 2 éves+ 2 hónapos, kellett volna? Másoknál olvasom, van ilyen. Óvodához kérik majd jövőre, hiányozni fog?
2012. aug. 19. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
2 és 3 évesen is tutira vannak kötelező státuszok, úgyhogy igen, az oviba is kelleni fog szerintem a papír, legalábbis nálunk kérik az állapotfelmérőt, amit a védőnő kitölt.
2012. aug. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom 6 éves korig van.
2012. aug. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van minden évben, benne van a kicsi kiskönyvébe.
2012. aug. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

minket soha sem hív ilyenre a védőnő, magamtól mentem, mindkét lányommal. az egy évesre, 2 évesre.

sztem másfél évesen nincsen.


mi 1 évesen voltunk utoljára, majd legközeltebb a 15 hós oltásnál találkozunk.


ja, és a nygobbik lányom a 2 éves orvosi státuszon a mai napig nem volt (2,5 éves), mert nem hagyja, hogy megvizsgálják.... (illetve voltunk, de maga a vizsgálat így elmaradt, csak a védőnő csinálta meg)

2012. aug. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1 éves kor után a 15 és 18 hónapos oltás következik, majd a 2 éves státusz. Ezek elvileg kötelezőek, és a védőnőnek is, orvosnak is igazolnia kell a kiskönyvben. Protokoll szerint egyébként 2 éves korig a védőnőnek 2 havonta kellene mennie babát látogatni is. A miénk sajnos betartja, bár már van egy tizenévesem is, szóval nem lenne rá szükség, dehát most végzett a fősulin és nagyon lelkes...:))
2012. aug. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!