Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korig kapta a...

Mennyi idős korig kapta a babátok a tápszert?

Figyelt kérdés
11 hónapos lesz lassan a lányom, és reggel meg este még tápszert kap. Védőnő legalábbis azt mondta 1 éves korig maradjon meg ez így. Apósomék állandóan azt hajtják minek ekkora gyereknek már tápszer? Mennyi idős koráig akarom még adni neki, meg hogy ilyen francokkal etetem, ahelyett hogy rendes kaját kapna már. Mostmár a párom is elkezdte hogy lassan leszoktathatnám a tápszerről. Ti meddig adtátok a babátoknak? Utána rögtön bevezettétek a tejet, vagy mit kapott helyette?
2013. febr. 15. 09:25
1 2
 1/14 Jégtánc ***** válasza:
Lányom most lett február elején 1 éves,ezen gondolkodtam én is hogy meddig adjam neki.Most még mindenképpen kapja mert mindig 1 hónapra előre megveszem,de utána lassan átállunk a tejre szerintem.Úgy gondolom hogy egyből hígított tejjel fogom kezdeni.
2013. febr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy 1 éves koráig mindenképp kapni fogja, és utána hígítva próbálom a tejet adni majd neki!
2013. febr. 15. 09:30
 3/14 anonim ***** válasza:

Én pontosan a 12. hónap végéig adtam neki a tápszert. Mikor már csak egy kicsi volt a dobozban a tápszerből, akkor próbaképpen adtam neki 1,5 dl mikróban langyosított 1,5%-os bolti hűtős tejet, és simán elfogadta a tápszer helyett, és nem ment tőle a hasa, nem volt semmi gond. Úgyhogy én reggel bolti tejet adtam neki, este tápszert még kb. 3-4 napig, amig kitartott a tápszer, utána már csak tejet vettünk neki, azt itta 3 éves koráig :)


Persze előtte konzultáltam a védőnővel, ő mondta, h nyugodtan 1 éves szülinapja után ihatja a tejet, szerencsére semmilyen allergia nincs a családban senkinek.

2013. febr. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

1 Szülinapja után már csak 2,8-as tejet kapott.

Ezeket a tejeket nem kell hígítani, hisz már hívítva van, nem tartalmazza azt a mennyiség zsírt, amit a friss tej!

Barátnöm házi tejet rendelt a gyereknek, minden másnap hozták nekik a liter tejet, forralás után kapta, semmi baja nincs tőle!

2013. febr. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 7 hónapos,de szerintem ameddig megissza azt fog kapni,sokkal több vitamin és tápanyag van benne mint a sima tejben.
2013. febr. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
egy éves korig, kapta, de ételbe főzve kapott már tejet 10 hónapos korától. Nekem ezt javasolta az orvos, be is tartottam. Tehát ha az ételbe belefőzve mag van a napi fél liter tej akkor elhagyhatjátok a tápszert, bár nálunk maradt egy éves korig.
2013. febr. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A gyerekorvosunk és más ajánlások szerint 12 hónapos korig a táplálék 70%-ának tejalapúnak kell lennie (anyatej, tápszer, pépek, tejtermék, persze ha érzékeny akkor abból a változatból).
2013. febr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

10 hónapos lányom már nem fogadta el a tápszert.

Akkor pótoltam sajttal, joghurttal, túróval stb.

1 éves kora után megpróbálkoztam a tejjel, de nem szerette (a tejitalokat sem).

Így innentől reggel-este már normális ételeket kapott.


Amúgy addig igya a tápszert, amíg szereti, nincs ebben semmi rossz.

2013. febr. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
21 hónapos lányom Beba junior vagy Milumil junior italt kap reggel este. A vitamin miatt adom neki. tavasszal fogunk átállni a tejre
2013. febr. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2 éves a fiam és még nem kap tejet, reggel este 230ml tápszer. Vitamin meg emésztés szempontból jobb mint a tej. Már én is gondolkodom a tejen, nyáron még csikart tőle egész éjjel a kis hasa ezért nem siettetem. Szóval, szerintem amit a gyerekdoki mond, a bolti tejbe nem tudom mi van, a minősége változó lehet, a tápszer stabil, állandó vitaminforrás.
2013. febr. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!