Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9-10 hónapos babátok hányszor...

9-10 hónapos babátok hányszor kap egy nap tápszert?

Figyelt kérdés
9 és fél hónapos a lányom, és így néz ki a napi étrendünk: reggelire tápszer, tízóraira valamilyen gyümölcs, ebédre főzelék, uzsonnára általában tejpép, vagy tejberízspép de kapott már néha krémtúrót is, majd vacsira ismét tápszer. A gyerekorvos szerint még naponta 3-szor kellene tápszert ennie, vagy ha uzsonnára nem akarok tápszert adni neki, akkor iktassak be egy hatodik étkezést is. De a lányom egyáltalán nem igényli, hogy 6-szor egyen egy nap. A védőnő sem mondta, hogy nem jó ahogy etetem. Ennyire fontos, hogy napi háromszor kapjon tápszert? Még a súlya miatt sem mondhatta, hisz mikor betöltöttük a 9. hónapot akkor volt 9,5 kg. Úgyhogy nem vékonyka.
2013. jan. 21. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam 12kg. 4szer kap tápszert, de ő más folyadékot nem fogad el. 2x eszik mást.
2013. jan. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Enyém is csak reggel-este kapott már tápszert, összesen 4-4,5 dl-t.

Tízórai nem volt, ebéd főzelék, uzsonna gyümölcs, vacsora tejpép, és lefekvéskor a tápszer.

Magas, jól fejlett volt már akkor is.

2013. jan. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam 9,5 hónapos és ő is csak 2-szer kap tápszert.Nálunk így alakul:

6-7 körül 260 ml tápszer

9-10 körül babjoghurt/sinlac gyümölccsel/keksz gyümölccsel...stb.

12-13 körül főzelék

15-16 sinlac gyümölccsel/gríz gyümölccsel/túró gyümölccsel...stb.

18 körül tejpép/vajas kenyér/lekváros kenyér/kifli...stb.

19 körül 260 ml tápszer

Ő teát vagy vizet iszik szinte óránként.Szerintem ha rendben van a súlya adj neki annyiszor amennyiszer jónak látod.Tényleg jó súlyban van a kisfiam 9 hónaposan csak 8800 gramm volt.

2013. jan. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 2-szer kap, reggel és este, de ő éjjel is ébred általában és akkor is kap. De ha nem ébred akkor is csak 2-szer adok. Szerintem az uzsi tejpép helyettesíti a 3. tápszert.
2013. jan. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

fiam 9 hónapos volt amikor az uzsonnát kiváltottam tejpéppel,mert felébredt éjszaka,hogy éhes,azóta újra végigalussza az éjszakát :)

szóval 10 hónapos és 2x eszik tápot :reggel és este,nekem azt mondta a védőnő,hogy jól csinálom,de mostmár a tejpépet is váltsam valami husis menüre :)

amúgy meg,ha a babád szépen gyarapszik,nem beteges,jókedvű,akkor semmi gond :)

2013. jan. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!