Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van jelentősége annak, hogy a...

Van jelentősége annak, hogy a pár hónapos baba melyik kezét szereti jobban használni?

Figyelt kérdés
A kislányom három hónapos és láthatóan a bal keze az ügyesebb, azzal szereti fogni a játékokat, nyúl utánuk. Bal kezes lesz? Vagy ezt még korai kijelenteni? Köszi!
2013. febr. 15. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Még nagyon korai lenne, semmi jelentősége:)
2013. febr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagyon korai, de az sem gond ha balkezes vagy miért kérdezed?
2013. febr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Kijelenteni még korai, de nem "lesz", ha balkezes, akkor már az.
2013. febr. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, még korai bármit is mondani, sőt sok baba egy ideig kétkezes is lesz majd több hónaposan, de ez nem baj, mert az agy így fejlődik.

Lányom amúgy mindig is jobban használta a bal kezét, most 3 éves, mindent bal kézzel csinál, de a doki azt mondta, hogy még mindig nem jelentené ki, hogy bal kezes. :)

2013. febr. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hivatalosan azt mondják, hogy óvodás kor környékén dől ez el.

Nekem egyik gyerekem 7 hónapos korától mindent ballal csinált. (Sokszor megfogott valamit jobb kézzel, aztán áttette balba) Én már akkor gyanakodtam, hogy bal kezes lesz, bár mindenki mondta, hogy ez még "korai", de az lett. :o)

2013. febr. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ó, persze hogy nem gond ha balkezes! :) Csak tegnap az egyik ismerősöm látta, hogy a bal kezével nyúlt egy játék után, amit nyújtottam neki, és "figyelmeztetett", hogy a jobb kezét kellene ügyesítenem. Szerinte már most figyelnem kellene erre....
2013. febr. 15. 15:25
 7/9 Andizsuzsi ***** válasza:

"Szerinte már most figyelnem kellene erre...."


Könyörgöm, ne tedd. Én még úgy nőttem fel, hogy mindig rám szóltak, hogy a "szép" kezemet használjam. Írni is meg kellett tanulnom jobb kézzel, egy borzalom volt. Kifejezetten jó kézügyességem van, alsóban mégis végig kettes voltam írásból. Most, hogy felnőttem, érdekes módon használom a kezeimet. Pl. jobb kézben fogom a horgolótűt (anyukám csak így tudta megtanítani), de visszafelé horgolok vele.

2013. febr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lányom is ügyesebb volt bal kézzel ennyi idősen, ehhez képest most leginkább a jobb kezét használja, pl abba fogja a kanalat, ha a bal kezébe adom, átrakja a másikba. A labdát is a jobb kezével dobja el. Nem erőltetek semmit, ahogy lesz, az úgy jó lesz, apja egyébként balkezes.
2013. febr. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jézusom, hol él az ismerősöd?

Nem szabad a gyereket erőltetni, hogy a másik kezét használja, mint amit szeretne.

Régi hülye elvek voltak, hogy csak jobbkezes lehet egy gyerek, és át kell szoktatni, ha balos, de ez egy nagy baromság.

2013. febr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!