Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónaposom furcsa új szokása...

16 hónaposom furcsa új szokásai: ha nagyon örül, erősen kitolja a mellkasát, nyög is hozzá, megfeszíti magát. A másik pedig, sokszor, ok nélkül behúzza a nyakát, vállait pedig fel. Mi lehet ez? Engem nagyon aggaszt, valakinél volt már ilyen?

Figyelt kérdés

#baba #furcsa #megfeszíti #behúzza
2013. febr. 15. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon édes lehet . Ilyesmi miatt ne aggódj, furcsa gesztusokat, mimikákat használnak a kicsik. Még nem veszik észre, hogy a többi ember nem így csinál. Örülj neki, hogy milyen aranyos, vegyétek fel kamerával, hogy mikor már ti is elfelejtenétek, hogy miket csinált, legyen róla emlék.


Egyébként a 12 hónapos lányom, ha valamit nagyon szeretne, akkor feszíti meg magát, vöröslik a feje és hatalmasakat nyög, mintha erőlködne. Pl. imádja, ha cipőt húzunk a lábára, és ha talál egy kiscipőt, azt elkezdi pakolni a lábfejére, lapogatja, és közben megy az előbb említett műsor.

2013. febr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szintén a 15 hósom,megfeszíti magát,kinyomja a mellkasát,lábujjhegyre áll és sóhajtozik,nyög.

Szerintem gondot nem jelent,csak produkálja magát és rettentő aranyos közben:-)

2013. febr. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az én lányom 10 hónapos. Ő akkor csinálja hogy behúzza a nyakát meg fel a vállakat mikor harap, most fogzik :)
2013. febr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Az örülésnél még csak aranyos, de ez a nyakbehúzós dolog már néha ijesztő, olyan mint akinek vmi problémája van... van amikor annyira "beleéli" magát, hogy össze is görnyed közben. Az igaz, hogy éppen erősen fogzik. Lehet, hogy az zavarja, és azért csinálja. Nem tudtam, hogy érdemes-e ezzel dokit, védőnőt zaklatnom, de 2 hónap múlva úgyis lesz újabb státusz, ha addig nem hagyja abba, akkor majd megemlítem nekik.
2013. febr. 16. 13:18
 5/5 anonim ***** válasza:
:)) Nálunk is ez a helyzet! Kisfiam 1 éves, de most bújt ki az első 2 fogacskája és azóta ő is ilyesmi nyögő-feszítő dolgokat csinál. A nyakát is behúzza és hozzá hunyorít és összeszorítja az állkapcsát, olyan, mintha "sunyítana" de ugyanakkor huncut is ez az arckifejezés. Az első 2-3 alkalommal én is megijedtem, de mindenki azt mondja, hogy ez nem kóros, játék lehet. Én is remélem :)
2013. febr. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!