Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek ikrei születnek, mi...

Akinek ikrei születnek, mi alapján dönti el, hogyan választja ki hogy a 2 név közül ki melyiket kapja?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha hülyén fogalmaztam meg a kérdést, de nem tudtam máshogy. :)

Szóval úgy értem, hogy amikor megszületnek, utána meg kell adni a nevüket. De hogyan döntik el hogy a 2 név közül melyik babának melyik legyen a neve? Mert gondolom nincs sok idő akkor gondolkodni ezen. Vagy ezt nem is az anya dönti el, hanem csak rájuk teszik a karszalagot amelyikükre gondolják és kész?


Bocsi ha bugyuta a kérdés, még nincs gyerekem, nem tudom hogy működik, kíváncsi voltam.. :)



2013. febr. 17. 15:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

2 hónaposak az ikreim. Megszületik az első, mondod a nevét. Aztán a 2. neki is megmondod, me lesz a neve. Pont úgy, mint a mikor 1 gyerek születik.


Kisfiamnál, ami neve lett volna, ha lány, azt kapta az első baba. Ő volt az A magzat, a B-nek pedig terehsség alatt választottunk nevet. Mivel A és B magzat volt ( a terhesség alatt ugye végig ugyanaz az A, és ugyanaz a B )szóval végig tudttuk, hogy melyik melyik.

2013. febr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Erre én is mindig kíváncsi voltam,már azon is gondolkodtam az anyuka hogyan dönti el hogy ossza el a neveket meg azon is,hogy nem cserélik-e össze őket fürdetéskor :) Persze egyneműeknél :)
2013. febr. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem császároztak a lányokkal, ezt viszonylag hamar tudtuk már. Egy perc különbséggel vették ki őket, és már vitték is őket a műtőből, én nem is láttam őket a lepedőtől. Csak a doki mondta, hogy szépk, rendben vannak. Mivel tudtuk, hogy lányok lesznek, megvoltak a nevek, és mivel a hasamban az egyik lent csücsült a méhszájamon szép nyugodtan, a másik meg fent keresztben fickándozott végig, tudtam,melyiknek melyik nevet szánjuk, és mivel mondta a doki, hogy melyiket vette ki előbb, és hogy az a nagyobb, amikor a nővérke beszólt, hogy mi lesz a nevük , én úgy mondtam, hogy a "Nagyobb X, a kisebb Y". Így azt a nevet kapták, amiket szántunk nekik, és illik is rájuk. Az egyik nyugis, a másik örökmozgó...
2013. febr. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. Egypetéjűek a lányok, 1 burokban voltak, 1 méhlepény volt. Pont az ilyen terhesség a legveszélyesebb ikerthesség. De szerencsére nem lett gond.

Nem lehet őket összekeverni. Születéskor 30 dkg volt a különbség, most már 50. Én teljesem másnak látom őket, egyikük feje kicsit hosszúkásabb, meg ugye a fél kiló is látszik. Barátnőm szerint arcra nagyon egyformák, (szerintem annyia nem).

2013. febr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és most 2 hónaposak, de a születés utáni képeken már én is csak tippelek, hogy melyikük melyik...
2013. febr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam érkezési sorrend volt.
2013. febr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! persze jöhetnek még, kíváncsi vagyok további történetekre :)

Ja és 2. válaszoló nem én pontoztalak le, látom csak 80-valahány %-ot kaptál, én mindenkinek zöld kezet adok! :)

2013. febr. 17. 21:35
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az anya mindig érzi, hogy melyik bébé mikor hol helyezkedik el a hasában, A lányom legalábbis mindig tudta. Az elnevezés pedig aszerint történik, hogy melyik születik előbb. Mi előre tudtuk az echográphiából hogy a kisebbik fog előbb világra jönni, és a szülők eszerint adták nekik a nevüket.
2013. febr. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonlóképpen volt, ahogy előttem írták, azzal a különbséggel, hogy nekem hármasikreim vannak. Ők is császárral születtek, A, B és C baba volt, 2 lány és 1 fiú. A császár előtt a szülésznő egy papírra felíratta a neveket születési sorrendben. Mi eleve úgy választottuk a férjemmel a neveket, hogy az első ("nagyobbik") lány neve lesz X - amit én választottam, és a 2. lány neve Y - az ő nevét a férjem választotta.

Nekem különpetéjűek a lányok is, szerintem teljesen máshogy néznek ki, mégis az idegenek sokszor mondják, hogy Úristen milyen egyforma mind a 3. A fiú teljesen pasis, ráadásul szőke egyenes és rövid haja van, a lányoknak barna, hullámos és hosszú... Szóval csak ennyit a hasonlóságról.

Amikor még terhes voltam, én is tudtam, hogy melyik baba hol helyezkedik el a hasamban, a fejüket ki lehetett sokszor tapogatni.

2013. febr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is úgy volt, mint ahogy má írta valaki, hogy tudtam aki lent van ő a nagyobb és nyugisabb, aki fentebb van folyamatosan ficánkolt. Így választottunk nevet. Nekem csásázr volt és előtte már meg kellett mondani mi lesz az A baba és B baba neve, de én előtte már 5 hetet hórházban voltam így körül jártem, hogy csinálják és így sikerült kiválasztani a neveket, ha hamarabb szülök és csak otthonról esek be, akkor nem tudom hogy ugyanígy lett volna.
2013. márc. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!