Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes, tejérzékeny babák...

Anyatejes, tejérzékeny babák anyukái! Kb meddig kell nekem tejmentes életet élni?

Figyelt kérdés
Most 4 hónapos a babám. Szívesen megteszem érte ,hogyí nem iszom, eszem tejet. Csak kíváncsi vagyok hogy mire számíthatok :)!

2013. febr. 18. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ mennyire tejérzékeny a babád. Tehát már kis mennyiség is nagy bajt okozott nála, vagy csak ahogy telítődött a szervezete úgy jelentkeztek a tünetek. Az én Kisfiam 7 hónapos, ő már eszik más dolgokat is, de teljesen tejmentesen tápláltam eddig. Most mondta a gyerekorvos, hogy el lehet kezdni lassacskán újra bevezetni a tejet, mivel már erősödött a gyomra, eszik más ételeket (gyümölcsök, zöldségek, húsok, gabonák) így próbálkozhatunk a tejes dolgokkal, először kis mennyiséggel, és ha nincs gond lehet folyamatosan emelni. Nem csak úgy, hogy én fogyasztok, hanem már neki is próbálhatom adni a sajtot, aztán a natúr joghurtot, túrót és így fokozatosan bevezetgethetem neki.

Mióta tart a diétád? Szerintem majd a hozzátáplálásnál, mikor már egyre többfélét eszik, akkor lassan bevezetheted ezt is. De ha nem vészes az érzékenysége, minimális mennyiséget fogyaszthatsz, ha pedig látod, hogy gond van abbahagyod, eltelik néhány hét újra megpróbálod. Nálunk egyébként 2 hónapos korában derült ki az érzékenység.

2013. febr. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ameddig szoptatsz.
2013. febr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszokat.

Kb 2 hete diétázom, és a baba ekcémás lett a fején ill. a könyökén, ezért azt mondták rá tejallergia. Most nem fogyasztok tejet ,tejes cuccokat és szebb lett a bőre. Néha biztos becsúszik valami, mert azóta hol előjön a pirosodás hol nem,aztán estére elmúlik.

2013. febr. 18. 11:07
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja,még azt kérdezném hogy nem kell ilyenkor valami kálcium pótlás?
2013. febr. 18. 11:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Amíg szoptatsz, addig kell tartanod a diétát. Nem tudom, milyen orvos mondta, de a tejallergia nem keverendő össze az ekcémával. A tejallergia kiütései általában apró piris fehér közepű pöttyök test szerte, amelyek a tejtermék megvonással elmúlnak. Az ekcéma száraz, bepirosodó foltok, amelyek viszketnek, nedvezhetnek.

Nekünk is ennyi idősen jött ki, de a tejmentes diéta ne segített semmit. Nem ehetek tejterméket, paradicsomot, gombát, és tojást csak óvatosan. A gyógyszertári termékek nem elegendőek az atópiás bőr ápolására, nekünk a fürdetőkrémtől rosszabb lett.

Bőrgyógyásznál kötöttünk ki, csak a szteroidos krém hozta helyre a bőrét. Azóta sok mindenen változtattunk: zuhanyszűrő, vegyszereket-mosószereket kiiktattuk: mosógolyó+mosószódát használunk, Linola Fett termékeket egyenlőre.

A bőrgyógyászunk szerint az ekcémát nem kizárólag ételallergia vagy valamire való érzékenység okozza, ezek súlyosbíthatják a tüneteket, ezért kell ezeket kerülni, de általában öröklött hajlam áll mögötte.

2013. febr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: ha szoptatsz, akkor eleve nem árt, főleg most a téli időszakban vitamin és ásványi anyag pótlás. Én szedem a Gravidát (ebben van csak kalcium és foszfor)+Tovita+Vas és Omega 3, a diéta miatt eléggé behatártolt, hogy mit ehetek. A tejről annyit, ha tényleg erre érzékeny, akkor mindegy hogy 1 dl-t vagy 1 litert iszol meg, a mennyiség nem számít, mert erre is reagál.Én rizstejet iszom napi 3-4 dl-t abban is van+ kalcium.
2013. febr. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)! Az a baj hogy még nem vizsgálják allergiára mert még kicsi. Most a tejre fogják az ekcémáját, lehet hogy azért szebb a bőre mert nem fogyasztok tejet, igazából passz, próbálkozunk, amíg nem vizsgálják allergiára .
2013. febr. 18. 11:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Az ekcémás Manó anyukája vagyok: fél éves kora után tudják csak vizsgálni vérből, de akkor is csak az Ig értékek alapján, milyen irányú az allergia, 2 éves kor után tudják csak pontosan vizsgálni, addig jó esetben kinövi.

A lényeg, hogy keress valamilyen zsírozó-hidratáló ápolót és felejtsd el a paraffin származékokat és parfümöt tartalmazó készítményeket. A bőrön keresztül nagyon sok minden felszívódik, amikre ők még nagyon érzékenyen reagálnak. Nem kizárólag az általad elfogyasztott ételben keresendő az ok. Remélem, sikerül tünetmentessé tenni a bőrét, mert nagyon tud viszketni nekik és szörnyű, amikor nem tudsz mit tenni...

2013. febr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)!
2013. febr. 18. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!