Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Erre mit lépnétek?

Erre mit lépnétek?

Figyelt kérdés
A párom szülei már vagy 20 éve elváltak. Azóta anyósomnak és apósomnak is van más-más élettársa. Apósom rendszeresen "maminak" szóllítatta a páromtól 2 évvel idősebb, 37 éves asszonykáját. Akinek gyereke sincs, nem hogy azonnal mama legyen. Elmagyaráztuk neki hogy nem szeretnénk ha maminak szóllítattná, nem akarjuk, mivel nem a mamája és ez minket zavar. Egyik fülén be, másikon ki. Ugyanúgy mamizza, de sztem már direkt amúgy. 20 év van közöttük, teszek rá, az ő életük, én csak annyit szeretnék hogy elfogadják a döntésünket! Kezdem azt érezni, hogy mi fogjuk fel hülyén. Anyukám és anyósom is közölte, h őket igenis bántja ez. Hát nem csak őket. Mit csináljak, ha finoman nem fogja fel? Nem szeretnék veszekedést, mert az kb fél évig tartó lenne :S:S 5 hónapos múlt picivel amúgy a kisbabánk, még az is érdekelne, hogy mennyi idő még mire "felfogja" h ezt vagy azt kinek kell majd hívni? Tehát pl hogy tudatosan mondja h mama és rámutat apósom éllettársára?
2013. febr. 18. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Amikor a kedves papa olyanokat mond a picinek, hogy pl. Nézzd csak hol a mami... akkor ti meg mondjátok határozottan, hogy ők is megértsék: Igen, nézzd csak " Tomika" ő a " Rózsi néni" mond neki szépen, hogy " szia/ baba( tudom h meg nem beszel m1 csak mondj vmit neki)

Tudom, hogy nem akartok veszekedést, de más megoldás úgysem lesz szerintem. Max még azt tudjátok csinálni, hogy nagyon sokszor elmondjátok nekik, hogy nem szeretnétek, hogy maminak hívja.

Sok sikert! Majd írj h h ment :-)

2013. febr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
uh, ez durva. hát nem vinném, oda a gyerekemet.elintézném,h ha látni akarja,akk a nő nélkül láthatja csak.elég szemlét húzás a papától.
2013. febr. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
Nem értem a problémát.....
2013. febr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

:D

Köszönöm első, eddig is ezt csináltuk :) DE! néha csak cammantva vágta rá a párom, hogy "apud értsd már meg h ne mamázd Andit, ő nem a gyerekünk mamája". Erre vérben forgó szemekkel nézett és nem szólt. Na de folytatja. Úgyhogy mostmár tudomást sem veszek róla és kijavítom a mamázását úgy ahogy az első válaszoló írta:) Remélem nem jegyzi meg a babánk.

2013. febr. 18. 21:26
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

Szerintem jól csináljátok, folytassátok így. Végre vki aki tanácsot kér, válaszolok utána meg nem sértődik meg h ő nem akar veszekedni:-)

Ha a gyereketek nagyobb lesz, akkor már akár 2 évesen is meg tudjátok vele érzetni, hogy ő nem mami. Mond meg az aposodnak, hogy ne a saját érdekeit nézze, hanem az unokájáét és íg csak össze fogja kavarni szegényt. Persze finomabban mondjátok azért én csak gyorsan leírtam :-) Nagyon szurkolok nektek :-)

2013. febr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ja és én zöld mancsot adtam:(

Mondtam azt is, h nem akarom összezavarni h 3 mama meg 3 papa van, mikor 2 nem "igazi" és zavar. Erre csak annyit bökött, h hát persze, idő kell még felfogja ki-ki csoda, de attól majd mamázhatja Andit. Mondtam, h DE NEM SZERETNÉNK. óóó, hát nem lesz annak a gyereknek ettől baja és elviharzott. Mivel szép szóval nem tudunk rá hatni, fél évre meg nem szeretnénk összeveszni vele, így marad az a verzió, h kijavítom mindig. Köszönöm!

2013. febr. 18. 21:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én értem a problémát! Mondjuk nálunk csak mama van a párom részéről soha nem ismerte a párom az apját! De van egy nála 8 évvel idősebb mostohaapja! Na és ezt a fiatalembert papázza neki ott mindenki! Engem ez is zavar pedig nincs kivel összekevernie de nem tudom,hogy ha rájön a kics,hogy a papa nem is "papaidős"! Sajna neked nem tudok tanácsot adni, esetleg ha kevesebbet találkoztok fölfogják,hogy mi van!
2013. febr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Elmesélek valamit. Nekem nem volt egyetlen igazi nagymamám sem, mert a születésem előtt meghalt sajnos mindkettő. :( Viszont anyukám anyukájának volt 3 lánytestvére. Nálunk a családban teljesen természetes volt (az összes unokatestvéremnek is és a tesómnak is), hogy Ők a mamák. Mindegyiket a keresztnevükkel együtt hívtuk mamának. Pl, Bözse mama, stb. Apukám anyukájának is volt egy testvére, Őt is mamának hívtuk. Sőt az unokatesóm apai anyukáját, akihez aztán semmi közünk nem volt, Őt is mamáztuk. Nálunk ez volt a természetes.

Amikor nagyobbacska lettem, nem is értettem, hogy másnak miért "csak" két mamája van. :)Aztán persze megértettem, de nekem továbbra is minden idős a családban mama maradt. Ugyanígy egyébként volt egy csomó papám is. :)

A kisfiam 2 éves múlt, a tesóm kisfia 5 éves. Mi folytatjuk a hagyományt és mindenki mama és papa nálunk. A gyerekek a keresztnevükkel együtt mamázzák és papázzák a szüleinket, a szüleink testvéreit és azok feleségeit és férjeit. Az igazi nagyszülőket ez egyáltalán nem zavarja! Sőt, most már minden nagyszülő és tiszteletbeli nagyszülő mamázza és papázza egymást. :)A mi családunk így kerek!

Egyetlen kivétel van, az apám felesége. Ő hidegrázást kap, ha azt mondjuk XY mama. Mivel az Ő gyerekei még csak 12 évesek, meg is értem, hisz egyáltalán nem nagymama korú. Így az Ő kérését tiszteletben tartva, simán a keresztnevén szólítják a gyerekek.

Szóval én nem csinálnék ebből ilyen nagy ügyet, de hát ez én vagyok. Ha Titeket ez ennyire zavar, akkor lehet, hogy be kell vállalni a fél éves veszekedést.

Egyébként meg, mi az, hogy nem nagyszülő korú?? Valaki írta ezt feljebb. Ismertem egy nőt, aki 34!! évesen lett nagymama. Az uncsitesóm anyukája 37 évesen lett nagyi. És ahogy a gyerekek nőnek, sajnos mi is öregszünk. Nem hiszem, hogy a gyerek azon fog vacilálni, hogy húúú, Te még nem is lehetnél nagymama, így inkább többé nem szólítalak így! Ez badarság és nem kifogás.

2013. febr. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lehet így is nevelkedni ahogy leírtad kedves utolsó és én nem is szólom meg ezeket a családokat egyáltalán. Apósomnak is 12 "papája" volt, mert a családban mindenkit papázott. Minket viszont zavar. Ez a mama jelölt éppen gyereket szeretne, már vagy 3 éve nem védekeznek. Na oké, talán ez sem lenne akkora nagy probléma, ha minket nem zavarna ez. És a másik 2 igazi mamáját is szörnyen zavarja. Mi ilyen fura család vagyunk :)
2013. febr. 19. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!