Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit lépnétek erre a helyzetre?

Zimalion kérdése:

Ti mit lépnétek erre a helyzetre?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 27 éves felnőtt férfi vagyok. Már több, mint 7 hónapja élek együtt párommal. Nemrég el is jegyeztem. Nagyon boldogok vagyunk együtt, meglepően jó a harmónia köztünk. Rendkívüli módon szeretem és ő is szeret engem. Hosszú távra tervezünk mindketten. Azonban életem eddigi legnagyobb dilemmájával szembesülök nap mint nap ami úgy érzem lassan felőröl mind idegileg, mind lelkileg. Mielőtt párommal összeköltöztem volna, szüleimmel éltem. Néhány évvel ezelőtt felvettem svájci frank alapú hitelt a nyaralónk felujítására. Minden alkalommal segítettem őket pénzzel ahogy tudtam és egész jól ment minden. Aztán apám megsérült a munkahelyén és utánna egy sokkal roszabban fizető állás elfogadására kényszerült. Anyámnak beteg lett a lába és ő mind a mai napig munkaképtelen. Az évek múlásával a svájci frank emelkedett és az adósságok egyre csak emelkedtek. Aztán megismertem páromat, egymásba szerettünk és most már együtt élünk, de a pénzzel gond van. Nem keresek túl sokat és minden hónapban azon kell gazdálkodnom, hogy kinek mennyit adjak. Szüleim minden hónapban számítanak a 40-50 ezer forintra, de ezt ritkán tudom csak adni nekik, mert páromat is kell segítenem aki rengeteget melózik minden nap, hogy elég pénzünk legyen a lakás és az életkörülmények fenntartására. Párom szerint ez így nem mehet sokáig mert ha párkapcsolatban élünk akkor nekem is be kell adnom az egész fizetésemet a közösbe, ha már ő is beadja minden pénzét. Szüleim viszont rendkívül rossz helyzetben vannak. Apám csak 60 ezer forintot keres, ráadásul most megbetegedett. Úsznak az adósságban, jönnek a felszólítások s nagyon úgy néz ki a két ingatlanból valamelyiknek mennie kell. Anyám folyton mondja, hogy nem kérne tőlem, ha nem lenne rászorulva, de sajnos rá van.

Szerintetek mit tegyek ebben az őrült helyzetben? Hova lépjek? Szerintetek mi lenne a leghelyesebb megoldás???


2012. febr. 10. 16:01
1 2
 1/11 fúróferkó ***** válasza:
66%
Nem lehetne pénzzé tenni valamiket és a hiteltől megszabadulni?A párodnak igaza van a közös élet azt jelenti mindenben közösködni kell.Sokáig nem tudja eltűrni ,hogy a pénzetek egy része máshova megy.A szüleidet nem pénzzel kéne segíteni.
2012. febr. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

:((((

Sajnálom.Nem vigasz, de nem vagy egyedül.

Én ebben azt látnám megoldásnak csak ha esetleg a nyaraló bukna, és fedezné a frankkölcsönt.Így elméletileg azt nem kellene fizetni, aza pénz megmaradna, így talán ők már kijönnének.Azt mondjuk nem nagyon értem, hoyg ha a párod rengeteget dolgozik és a közösbe adja a fizetését, akkor hogy-hogy te adsz neki is???

Egyébként talán az lenne az igazságos, hoyg megbeszélnétek egy összeget pl.120 ezer forint amit össze kell adni kettőtöknek(60-60)és meghúzni, hoyg ennyi a költségvetés, nem több.Ebből kell tellenie az albérletnek és a többinek.Akár megtervezni azt is, hoyg mit esztek egy hónapig, és annak megfelelően kalkulálni.A többi fennmaradó a felek saját pénze, és vésztartalék egyben.Vagy ennek közös számlát/perselyt nyitni.Én nem hagynám a szüleimet akármilyen jó nő is.Igazságtalan a helyzet, de akkor is a szüleid, ők az elsők.ha az ő szülei lennének így , ő hagyná őket éhen halni?

2012. febr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

1. 7 hónapos kapcsolatban eljegyzés elég meredek.

2. El kell adni a nyaralót, és egy ideig meg van oldva az anyagi rész.

2012. febr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Igazából én mindenképpen azt mondanám, hogy támogasd ezerrel a szüleidet: ha a házukat kéne fizetni, és nem a nyaralójukat.

Tudod, minden embernek tudnia kell, hogy mit engedhet meg magának, és mit nem.

Anyukádék nem engedhetik meg maguknak a nyaralót.

Ha mégcsak nem is adják el, teljes nyugalommal bérbe adhatnák, és onnan pont bejönne az a pénz, amit adsz nekik.

Esetleg kiadhatnák a nyaralási jogát, vagy mifenének hívják ezt.

Tényleg, ha a fejük fölül vennék el a házat, akkor nagyon csúnyákat mondanék a barátnődről... de így, igaza van!

2012. febr. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Ha a párod nem tudja elfogadni azt, hogy segitened kell a szüleidet, akkor ez a kapcsolat már eleve halálra van itélve.

Az már más kérdés, hogy egy nyaralót simán el kéne adni, ha annak a fenntartása már meghaladja az erőtöket, és veszélyezteti a mindennapi életet.

2012. febr. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

27 éves létedre baromi értelmesnek tűnsz ez meglepő!

örülhet a barátnőd hogy ilyen párja van !


a 7 hónap igen kevés hogy együtt vagytok, most dúl a lamour, de mi lesz később?.


a pénzről meg annyit, hogy esetleg kérhetnétek lakásfenntartási kérelem, hátha a számlákat ezzel könnyíthetitek, be kell adni a önkormányzathoz.


sajnos életed végéig nem pénzelheted szüleid vmi megoldást kell találni..húha ez nehéz ügy..

sajnos nem is tudok jobban hozzászólni.

25/N

2012. febr. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Ez csak az én véleményem, nem bántás.

Jómagam nyaralóra csak akkor költenék, ha lenne rá úgymond felesleges pénzem, úgy értem a bankban, készpénzben. Hitelt nyaralóra? A nyaraló luxuscikk, emiatt adósságba verni magát az embernek...nem is tudom, nekem a minimum, hogy fura. Ha volt havonta X pénzetek a hiteltörlesztésre, azt félre lehet rakni év közben, abból pedig szép nyaralásokat lehet csapni. Akkor nincs ott a kényszer, hogy hitel, fizetni kell, kész. Egyik hónapban kevesebb jut a bulialapba, másikban több:)

Szóval ezek alapján a Te helyedben már rég megszabadultam volna a nyaralótól! Minél hamarabb, annál jobb. Igen, sok pénzt beleöltetek már. De inkább az vesszen, mint most ezen összevesszetek a pároddal...őt talán soha nem tudod majd visszaszerezni, ha elhagy...

Hirdesd meg és adjátok el a nyaralót, amilyen gyorsan csak lehet!

De szerintem Te is tudod, hogy ez a megoldás. Így a Te kapcsolatod sem kerül veszélybe, és szüleidnek is könnyebb lesz.

2012. febr. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Valóban igaza van abban néhány előttem szólónak, hogy a nyaralót el kell adni, mert csak viszi a pénzt. Talán így megoldódna a szüleid anyagi problémája (vagy legalább jelentősen könnyebb lenne).

Ha ez sem elég, akkor lehet megvizsgálni, hogy a szülők milyen házban élnek. Fenn tudják tartani önerőből, vagy túl sok költséggel jár? Mert akkor azt is érdemesebb egy kisebbre cserélni.

Egyébként igaza van a barátnődnek.

2012. febr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

pár órája volt itt egy ugyanilynen kérdés :D apró változtatásokkal

(26éves pasi, 1 éve járnak, menyasszonya stb)

2012. febr. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleinek nincs pénze a megélhetésre, akkor ne tartsanak nyaralót. Adjátok el, és egyböl kevesebb lesz a kiadásod. Szerintem az nem is lehet kérdés, hogy KÉT ingatlant fenntartani nem lehet, és nem is érdemes ilyen esetben.

A szüleidet támogathatod, de azért a saját megélhetésedet rovására ne.

A barátnöddel viszont beszélgess el, mert az nincs egészen rendben, hogy mindkettötök összes pénzét felhasználjátok, ha neked most kevesebb van, akkor azt meg kellene, hogy értse. Vagy ha neki lenne kevesebb pénze, akkor jogosnak tartaná, hogy te elhagyod emiatt?

2012. febr. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!