Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babámnak 37.8 volt a hője ....

A babámnak 37.8 volt a hője . Popsiba mértük ezért 5 tizedet lekell vonni igy akkor 37.2 akkor ez láz vagy hőemelkedés?

Figyelt kérdés
2013. febr. 21. 07:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez semmi, ez a baba normal homerseklete.
2013. febr. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk nem vonogatnak és így a belsö hö szerint.

36,5-37,5 normál hö

37,5-38,5 höemelkedés

38,5 láz


na de én akkor adok csak gyógyszert ha nagyon nagyon nyügös, vagy is ordít vígasztalás nélkül. vagy ha már 39 körüli. Volt már többször mindkét lányomnal hogy 1-2 napig 38,5 körül volt állandóan a höjük, de mivel nyugodtan elvoltak nem csillapítottam.

2013. febr. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez inkább enyhe hőemelkedés, de ez lehet a fogzástól vagy enyhe náthától is... :o) Ezzel semmit nem kell csinálni csak figyeld, hogy változik-e. Hivatalosan 38,5-ig nem kell lázcsillapítani, mert így a vírusok, bacilusok nem tudnak tovább szaporodni és elpusztulnak, de efölött már kell, mert ez már nagyon leterheli a szivet, és nem tesz jót az agynak, fiúknál a tojásoknak stb... Persze nagyon kicsi babánál, pláne, ha diszkomfortos a láztól érdemes csillapítani 38,5 alatt is, főképpen azért is mert kisebb korban hajlamosabbak lázgörcsöt kapni (Germicid C kúpban van lázgörcsoldó). Nekem 3 fiam van, sokszor voltunk már lázasak, de ilyenünk még sosem volt. Csak azért írtam le, hogy teljes legyen az információ áradat... :o)))
2013. febr. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hőemelkedés, de annak is a legalsó határa (hivatalosan levonva 37.0-tól, de olyat is olvastam gyerekdoki honlapján,hogy pont ettől a 37.2-től hőemelkedés) Tehát nagyon enyhe, de azért figyeld, hogy megy-e följebb.

Láznak pedig levonva 38.0-tól számít, de azért az van, hogy egy 37.2-s hőemelkedés és egy 37.9-es hőemelkedés közt nagy a különbség. Biztos te is érezted már magadon,hogy az előbbit lehet, hogy meg se érzed, míg az utóbbinál már nem jó a közérzeted.

Jó részletes voltam :)

2013. febr. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
egyébként, ha levonod, az 37.3
2013. febr. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!