Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos a Babám, szeretnék...

3 hónapos a Babám, szeretnék hordozókendőt venni de milyet?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy a rugalmas a jó.6 és fél kg a pici.Még lehet kendőbe tenni? Milyet ajánlotok?Köszi szépen!
2013. febr. 21. 14:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy valami csatos is jó ha egézséges a picinek és könyen felrakhatom.Kenguru nem. Köszi.
2013. febr. 21. 14:20
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Határeset a rugalmas, elvileg 7 kilóig maximum. Utána már a hátadra kéne, elsősorban a te érdekedben, mert elöl nehezebb hordozni.

Mindenképp kendő kéne, az ssc-hez, mei tai-hoz még picike, de én lehet, hogy már nem rugalmast vennék, hanem olyat amit tovább tudtok használni

2013. febr. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nézd meg a bondolinot,én is ezt nézegetem,lehet bérelni is,ez egy hibrid modell a kendő és kenguru közt,bár tényleg határeset a súlya,7 kg-tól a háton hordozást javasolják.Visszatérve,én sem akarok kötözgetni,ezért néztem ezt,anyaga is rendben és állítható a terpesz rész is benne,szerintem kiváló választás lenne,bár mi még 6 jetesek leszünk.
2013. febr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi.És ezek a mai taik?Nem tudom hogy kell írni :-) Az nem 3hóstól jók?Félek hogy a kendőt nem tudom jól megkötni meg hogy egy macera lesz.Nincs valami egyszerűbb?Felcsatolom és kész :-) köszi.
2013. febr. 21. 14:35
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mei Tai-t elvileg lehet 3 hónapos kortól használni, legalábbis ez van ráírva, de gyakorlatban még nem az igazi. (picit nagy is minden irányba, meg a baba se tartja nagyon magát) De lehet, hogy mégis, én is ezt javasolnám nektek. Hosszú távon szerintem az lenne a legjobb választás, mert mikor már nagyobb akkor nagyon praktikus. Meg könnyebb is használni, mint egy kendőt, tehát kezdőknek is jó választás.
2013. febr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Rugalmast már ne végy, azzal csak elöl tudsz hordozni, abból meg már lassan kinőttök(ő is szeretne nézelődni, meg a Te derekad, gátad is pihenni:) ).

Első körben ekkora babának még mindenképp szövött kendőt ajánlanék, és ha az tényleg nem megy, akkor kendő anyagú hordozót, pl. hop- tye- t, didy tye- t...

A mei tai- hoz még picike, csatoshoz is, mivel azoknak fix a derékpántjuk, a te hátad, törzsed adja meg a terpesze méretét, ami egy három hónapos babánál, aki még nem tud ülni, mászni, nagyon nagy(hacsak nem vagy extrém vékony alkat):).

Merre laktok? Érdemes lehet elmenni hordozós klubba, vagy tanácsadót hívni, hogy a kendőt(más hordozót) ki tudjátok próbálni beruházás nélkül.

2013. febr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 frászkarikaborsó ***** válasza:
Rugalmas kendővel háton tudsz hordozni 7kg-tól 9kg-ig, afelett már az anyag nem bírja. Én pont 3 hósat nem hordoznék, mert ez az a kor amikor a rugalmas már nem az igazi, de a mei taiba meg a csatosba még nem nőtt bele. 4-5 hósan már lehet mei tait használni, ha meg már stabilan ül akkor csatost is. Én rugalmas használok 7kg-ig (de nekem 6 hetes kora óta megvan), és csatost vettem következőnek, lesz egy rövid idő amíg nem fogom tudni hordozni, de úgyis csak kb 6hós korától lesz igazán jó idő amikor majd a csatost már rendszeresen használnám. Ha meg megnyugtatásra kell, akkor jó lesz még a rugalmas egy darabig, mert azzal úgyis csak leülök hátradőlve, attól nem lesz semmi bajunk akkor sem ha 7kg fölött használjuk.
2013. febr. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem mei-tai van, 3 hós volt a fiam,amikor megrendeltem neki,de igazából most lett neki jó és kényelmes 6 hónaposan,pedig a cetlijén is 3 hónapos kortól ajánlják.

Próbáltam amikor megrendeltem befelé (békába) rakni a lábát,de üvöltött benne.

Mostmár imádja,én is szeretem benne cipelni :-)

Mondjuk mostmár a csatos változatát venném meg,de akkor drágának találtam...

2013. febr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!