Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hordozókendőt vagy...

Milyen hordozókendőt vagy kengurut ajánlanátok 3 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Ne legyen nagyon kötözgetős és inkább olcsóbb kategória legyen.
2012. jún. 15. 08:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos csak kötözgetős jön szóba, kenguruhoz még pici. Esetleg ha az még nem macerás neked, a babaerszényt tudom javasolni, viszont az nem lesz, max. pár hónapig jó nektek.
2012. jún. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tudnátok linkelni?
2012. jún. 15. 08:21
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt Nandu kendőm, de elég merevnek,sprődnek tűnk.

Ha most vennék, rugalmas hordozókendőt vennék.

pl:


[link]


[link]

2012. jún. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
9%
A babakendőben szerintem összecsuklik a gerince, nem tartja meg. Én ilyen idős korban egy merev falu kenguruban hordtam, jól bírta.
2012. jún. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
a gerince nem egyenes tartásban van, ezt jól láthattad, ha utcán láttál esetleg ilyen babákat. viszont a piciknek ez a természetes póz, olyan összekuporodva vannak, mint az anyaméhben. nem nehezedik plusz súly a gerincükre, még ha kívülről furán is néz ki. ezzel szemben a kenguru egyenesen tartja a hátat, ezért ajánlják inkábbb nagyobb babáknak, akkor viszont már az anyukának nem jó az elölhordozás a nagy súly miatt. így nagyon röviddé válik az az időszak amikor a kenguru kényelmesen használható. (4 hós kor felett, de lehetőleg 7 kiló alatt)
2012. jún. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mei tai-t v karikás kendőt tudom ajánlani, de in kább az előbbit. Jobban kihasználtahót, és könnyű megkötni, egészségesebb a babának, mint a kenguru (ha afféle, amiben lóg a lába, és merev a törzsrésze). V*terán, v más apróhirdetés oldalon olcsón kifoghatsz akár újat is pár ezer ft-ért láttam már.
2012. jún. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Meitai. Van csatos is, de szerintem nem bonyolult a megkötése.
2012. jún. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Vannak olyan kenguruk, amit lehet újszülött kortól használni. Nekünk Chicco Go van, teljesen bevált. Amíg pici, befele kell fordítani a babát, később amikor már lehet ültetni, akkor kifele is fordíthatod benne.
2012. jún. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

Gondolom kendőt nem akarsz, mert nagyon kötözős (bár ha van hordozós ismerősöd, aki megmutatja hogy kell, segít, akkor egy kis gyakorlás után nagyon gyorsan meg lehet kötni). Helyette mei tai, azt lehet már 3 hótól használni, és bár kötni kell, egyáltalán nem bonyolult.

A csatos hordozót egyáltalán nem kell kötni, viszont azt sokan csak 6 hótól ajánlják, mert abban nem biztosítható a megfelelő gerinc-görbület, ugyanis ha nem húzzuk meg eléggé, akkor nem tartja rendesen a babát, ha pedig elég szorosra húzzuk, akkor kiegyenesíti az alapból C alakú gerincet.

A kengurut semmiképp nem ajánlanám, mert:

-nem biztosítja gerinc megfelelő görbületét

-nem biztosítja az ún. békalábtartást (terpesz, enyhén felhúzott térdek), ami nagyon fontos a csípőfejlődés szempontjából

-a legtöbbjükkel nem lehet háton hordozni, holott egy 7-8 kilós babát erősen ajánlott háton hordozni, mert az ember teste háton hordozásra a legalkalmasabb (ekkora babát már kényelmetlen is elől hordozni)

-a legtöbbel ajánlják a kifelé fordítva hordozást, pedig ez a lehető legeslegrosszabb hordozási mód (ha a baba már érdeklődik a világ iránt, és nézelődne, akkor lehet csípőn vagy háton hordozni)

mamami.hu/kifelene/

batyuklan.blogspot.com/2011/01/kifele-ne-miert.html

celesztina.blogspot.com/2008/09/kifele-ne.html

batyuklan.blogspot.com/2011/01/kifele-ne-miert.html

2012. jún. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, hogy még aktuális-e a válasz, de létezik egy olyan hordozóeszköz, ami kifejezetten újszülöttek hordozására való. Pontosan olyan elven működik, mint egy rugalmas hordozókendő, de nem kell kötözegni, két pár karikával lehet állítani a szorosságát. Úgy hívják, hogy Close Caboo.

Itt lehet ilyet rendelni (például):

[link]

[link]

[link]

[link]

Vaterán is lézeng néhány használt darab, de meg lehet nézni mamami.hu-n is, hátha úgy olcsóbb egy kicsit.

2012. júl. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!