Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek sokat iszik a...

Mókica84 kérdése:

Szerintetek sokat iszik a kislányom? Másnak mennyi a normális?

Figyelt kérdés

Csak azért teszem fel a kérdést mert ma az egyik barátnőm elámult amikor elmondtam neki h mennyit iszik az egy éves kislányom.

Szóval a lányom kb.400ml vizet iszik egy nap ehhez jön még a reggeli utáni kb.150ml tea és az tápszer ami már csak 300ml egész nap(csak reggel és este kap tápszert).

Az étvágya nagyon jó mert pl: kb.1/2 kenyér+2 szelet párizsi reggelire

Még annyit tennék hozzá h koraszülött baba aki kis súlyal született de hála istennek azt azóta már behozta.

Szóval érdekelne h mennyi a normális és mennyi a sok folyadék egy egy éves babának?


2013. febr. 21. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem sok szerintem, az egyéves fiam is ekörül iszik (2*250 ml babatej, kb. 250 ml víz, és kb. egy dl. gyümilé (abba kapja a C és a D vitamint).
2013. febr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 10 hónapos,de jó ha napközben 100-120 ml teát megiszik,reggel és este nincs ebben benne.
2013. febr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A mi 1 évesünk másfél-2 és fél decit iszik naponta. Attól is függ, hogy mit, mert a kedvenc gyümölcsleveit akkor is vedeli, ha nem is szomjas.

Ehhez képest a tied tényleg sokat iszik, bár fogalmam sincs, hogy tápszeres, koraszülött babáknál mi a normális...

2013. febr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valami tévéműsorban láttam (egy védőnő mondta benne), hogy 120 ml/kg a baba folyadékigénye, hát az én fiam a közelében nincs. :/
2013. febr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem sok!
2013. febr. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem sok! Az én lányom egész nap min. 300ml, max. 500ml folyadékot iszik, plusz a napi 500ml tápszer!
2013. febr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezen én is gondolkodtam már. Az én babám is sokat iszik. szinte csak vizet. Ha kenyeret adok neki akkor kap meleg babateát mellé.
2013. febr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy évesen a lányom simán megivott másfél litert is egy nap. Ebben a tej is benne volt, meg a tea, víz, gyümölcslé. Volt olyan, amikor 2 liter is elfogyott. Na, akkor azért már en is pislogtam. :)

Most 2 éves, a másfél-2 liter megvan most is.

2013. febr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!