Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebéd ötletek 10 hó körüli...

Ebéd ötletek 10 hó körüli babának? Minden nap kapjon husit?

Figyelt kérdés
2013. febr. 23. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
10 hónaposan már lassan azt is ehetné amit ti..
2013. febr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

10 hónapos a fiam. A védőnő azt tanácsolta, egy éves koráig főzzek neki külön, én így is teszek:

krumpli, répa, hús

krumpli, sütőtök, hús

krumpli, brokkoli, répa, hús

krumpli, zöldborsó, hús

zöldborsó, hús

krumpli, cékla, hús

krumpli, paradicsom, hús

krumpli, paradicsom, hal

tészta, hús, répa

krumpli, spenót, hús...

2013. febr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ennyi krumpli és hol vannak a főzelékek?
2013. febr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Remélem tudok ötletet adni.

Az én Kisfiam 11 hónapos, de kb. 10 hósan is ez volt már. Én minden nap adok neki húst, és még külön főzök. De ha mi olyat eszünk, akkor kap belőle, pl. túrós tészta, krumplis tészta, túrógombóc, húslevesből zöldségek és disznóhús (nem zsíros, hanem szálkás természetesen és heti 1-szer, vasárnap, ja és olyankor kap csirkemájat is).

Ma pl. ezt főztem neki: rizs, brokkoli és kelbimbó, csirkehusi pörkölt ( pici olajon vöröshagymát párolok, dobok bele pici paradicsomgerezdet, rá pici pirospaprika, majd a husi, megpárolom, a paradicsomdarabokat kiszedem és turmixolom. Ezt szoktam főzelékhez is csinálni.). Ezt összekevertem, és tettem bele egy kis tejfölt. Csináltam már úgy is, hogy rakottnak: pici csepp olaj a jénaiba, rá a zöldség, arra a tejföllel elkevert rizs, husi, megint zöldség és sajt.

Csináltam már neki spagettit is. A husit olajon hagymával megpároltam, összeturmixoltam. Anyukám főzött be paradicsomlevet, azt fűszerekkel (bazsalikom, oregano, kakukkfű) sűrűre forraltam. Főztem ki tésztát, apróbb darabokra vágtam a kanállal. Ezeket összekevertem, a tetejére tettem reszelt sajtot. (már eszik darabosat)

Tegnapelőtt és tegnap sütőtök volt (sütőben megsütöm csak), kölessel és csirkehússal (olajon megpárolva, pici paradicsomcikket is dobtam rá). Ez kicsit sűrű volt, de ízlett neki, mondjuk kevesebbet evett, de nagyokat böfizett utána :)

A pörköltes husihoz szoktam rizst keverni és cukorborsót teszek hozzá, persze még átpasszírozva, nagyon szereti.

Innen szoktam szemezgetni, ötletet keresni:

[link]

Ez pl. nagyon finom, csak én külön főzöm a céklát:

[link] /recept/FINOM_CEKLAFOZELEK/2117

2013. febr. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenfèle fozelèket(sòska, spenòt, brokkoli, karfiol, borsò, zoldbab, kelkàposzta, tok, cukkini, sàrgarèpa) eszik ràntàssal vagy habaràssal, de krumplit is rakok hozzà. Hùst, tojàssàrgàt, sajtot vagy tùròt kap minden nap. Van, hogy tèsztàt(durum) kap.
2013. febr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!