Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyre többször megüti a...

Egyre többször megüti a kistesót - hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyobbik lányom 20 hónapos, a Húgi pedig 1 hónapos - egyre többször fordul elő, hogy mikor valamiért mérges-nyűgös-álmos... a nagylány egyszerűen odacsap a testvéréhez. Nem feltétlenül akarja megütni, nem is erőset üt, de nem tudom hogyan kezeljem?! Rengetegszer elmondtam-tuk neki, hogy nem szabad, mert fáj a Húginak stb.... próbáltam szépen szólni, kicsit erélyesebben, de nem igazán tudom melyik lenne a jó megoldás? Egyébként imádja a kistestvérét, állandóan szeretgeti. Nem akarom nagyon megszidni, hisz olyan pici még, úgy gondolom ezt nekem kell megoldani, nem tőle várni, hogy mindent megértsen. Akinél előfordult ilyen hogyan oldotta meg? nem akarom, hogy később esetleg oda jussunk, hogy tényleg félteni kelljen tőle!


2013. febr. 25. 15:48
 1/9 pink22 válasza:

Szia,

Szerintem kicsit féltékeny is, hogy most nem csak ő van, és nem mindig mindenki rá figyel, hanem van egy új "lakó" is a családban így a figyelem megoszlik. Próbálj vele minnél többet foglalkozni, emelett meg kell büntetni emiatt, de nem keményen, hanem például óvatosan odaütsz a kezére, de tényleg ne nagyot. Meg lássa hogy van következménye ennek is. Nálam ez bevállt:-)

2013. febr. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Épp ma jutottunk el oda, hogy picit ráütöttem a kis ezére, miután nem is tudom hányadszor ütött oda miközben szopiztattam - természetesen nagyon bánt, de már nem tudom mit tegyek :( mégsem hagyhatom szó nélkül
2013. febr. 25. 16:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első válaszolóval. Szerintem is picit féltékeny, és amikor nyűgösebb érzékenyebb, jobban előjön belőle. Szerintem is picit meg kellene büntetned, nehogy tényleg gond legyen belőle. Egy picit odaütsz a kezére, kb csak akkora erővel, ahogy ő is teszi és akkor az biztosan nem fáj, de talán ráijesztesz ezzel, hogy minden egyes alkalommal amikor ő csinálja te is ezt fogod csinálni. Remélem hamar megoldódik!
2013. febr. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A féltékenységet kell a lehető legjobban megakadályozni, ami nagyon-nagyon nehéz, és mindig lesz valamilyen szintű féltékenység.

Először is, ne hanyagold el a nagyobbik lányt. Persze gondolom, nem is teszed ezt, de gondolom sokat foglalkozol a picivel, és egy kicsit kevesebb idő jut a nagyra, amit ő nagy traumaként élhet meg, még ha ez nem is látszik. Vond be a baba körüli tevékenységekbe, mindig dicsérd, ha valami jót csinál, különösen a baba körül (pl. ha odahozza neked a popsikrémet, akkor köszönd meg).

Játssz, foglalkozz vele, amikor csak lehet.

Ha bántja a kicsit, akkor büntesd meg. Ne fizikailag, hanem mondjuk vedd el az egyik kedvenc játékát tőle, amit csak akkor adsz vissza, ha szépen viselkedik a tesóval. De ezt tartsd be, és tényleg csak akkor add vissza, ha jól viselkedik.


És azért mindenképp figyelj, ha lehetséges az ütéseket próbáld "kivédeni", kapd el a kezét, ha látod, hogy rosszra készül. Ne hagyd őket kettesben, mindig legyél mellettük, ha együtt vannak.


Kitartás, majd idővel elmúlik a dolog! :)

2013. febr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó tanácsok, de a kézre csapással nem értek egyet! Vannak helyzetek, amikor belefér, ha pl rászóltál, hogy ne nyúljon a forró gázhoz és odanyúl. De miért várjátok el a gyerektől, hogy ne üssön, ha ti is ezt teszitek? Veréssel verést büntetni nem jó ötlet! Főleg az ilyen kisebb gyerkőcnél. Ő még nem érti, hogy ha anya rácsaphat a kezemre, akkor én miért nem csaphatok rá a másikra?

Tényleg lehet benne egy kis adag féltékenység és ha sikerül bevonnod a nagyobbikat a kicsi körüli teendőkbe, akkor ő is fontosnak érzi magát. Nekem is a nagyobbik fiam ugrik, ha látja hogy pelenkázok és ad egy pelust. Vagy fürdésnél ő tartja a törölközőt. Vagy bekapcsolja a mérleget. Stb... Szerencsére neki igen jó természete van, nem féltékeny, ennek ellenére van, hogy jobban produkálja magát, ha több figyelmet érez a kistesón.

Szépen elmúlik majd nála ez a dolog. Ha megüti, akkor mindig mondd el neki, hogy az fáj és neki sem esne jól, ha a kistesó megütné... Kitartás!

2013. febr. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és igazad van kedves utolsó , én sem tartom megoldásnak, hogy rácsapok a kezére, csak mikor már sokadszor ütötte meg - vagy próbálta megütni tegnap nem láttam más "megoldást" , de épp amit leírtál nem hiszem, hogy ez jóra vezet! Lassan rémálommá válik a szopiztatás, félek, hogy emiatt nem is fogom sokáig tudni szoptatni a picúrt :(
2013. febr. 26. 14:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nagy önuralom kell sokszor és hidd el, én is sokszor borulok ki, de nagyon igyekszem, hogy próbáljam mindig a legmegfelelőbben megoldani a dolgokat, amit valljunk be, nem egyszerű. :) Persze hogy akart-akaratlan is rácsaphatunk a kezükre. Ilyenkor mondják, hogy előbb a nagy levegő.... :)

Amúgy próbáld azt, hogy adsz a lánykádnak egy babát, hogy ő is szoptasson. :) Nekem a nagyobbik is fiú, mégis van, hogy szopizásnál fogja a kutyusát és felhúzza a pulcsiját, lefekszik úgy, mint én és szopiztatja a kutyust. :) Aztán előtte is meg utána is leméri a mérlegen (kinevez pl egy kis fellépőt mérlegnek) és mondja hogy mennyit evett a babája. :D Vagy fektesd magad mellé és olvass neki. Érezze azt, hogy bár a kistesó is ott van, mégis ő is a reflektorfényben lehet. :) Ne hagyd, hogy ez az egész a szopizás rovására menjen. Mindegy az, hogy szopizás vagy bármi más, mert ha most a szopizásnál feladod és hagyod, hogy a nagy "győzzön", akkor így lesz ez minden másban. És a nagylányka eléri, amit akart.

2013. febr. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amúgy én büntetni úgy szoktam, hogy ki van nevezve egy kisszék és az a BÜNTISZÉK. Ha rosszat csinál, akkor rászólok, hogy fejezze be vagy büntetőszékre kell üljön. Ha nem fejezi be, akkor megfogom és leültetem a kisszékre és leguggolok elé, elmagyarázom neki, hogy miért kell ott üljön és hogy 2 percig büntetésben lesz. (2 évesen 2 perc, 3 évesen 3 perc, 4 évesen 4....) Majd ha letelt az idő, ismét elé guggolok és ismét elmondom, hogy miért ült büntetésben és megkérem hogy kérjen bocsánatot. (van olyan gyerek, aki képtelen a bocsánatkérésre, és inkább ül még pár percig ott, hogy ne kelljen kimondani, de azért jó ha az életben ezt is megtanulják) Fiamnak már csak az is elég, ha egyszer szólok, hogy büntiszék lesz, máris tudja hol a helye. :) Lehet, hogy a 2 percet végig fogja ordítani, de hidd el, nem fáj semmije! ;)

Ha megüti szólj rá, hogy büntiszék. Ha megüti még egyszer, akkor hagyd abba a szoptatást és vidd büntibe. Mondhatod azt is, hogy azért kap büntetést, mert nem fogadott szót. Így nem azért kap büntit, mert a KISTESÓT bántotta. Nehogy úgy érezze, hogy kivételezés van a tesóka miatt. De mindenképp 1x figyelmeztetni kell a büntetés előtt.

Bocsi ez hosszú lett. Sok sikert!

2013. febr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! - sok hasznosat írtál, ki is próbáljuk ezt a bünti széket, kíváncsi vagyok mennyire válik be...eleinte szerintem biztosan le fog ugrani azonnal , de majd meglátjuk! Egyébként mindig mesélek neki, vagy megpróbálom máshogy lekötni szoptatás közben, ez eddig be is vált, de most mintha megunta volna...
2013. febr. 28. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!