Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nyílt örökbefogadásról van...

Ha nyílt örökbefogadásról van szó és az örökbefogadni szándékozó pár látogatja már a babát a szülészeten mennyire reális, hogy az örökbeadó (nőgyógyászati osztályról) és családja egész nap többször meglátogatja a babát?

Figyelt kérdés

Talán még nem döntötték el biztosra,hogy örökbeadják e a kicsit,vagy így búcsúznak tőle.

Ha te lennél az örökbefogadni szándékozó akkor egy ilyen helyzetben hogy éreznéd magad ?


2013. jan. 28. 11:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem is az lenne az első gondolatom, hogy talán nem biztosak abban, hogy oda akarják-e adni. Mert elvileg minél többet foglalkozik a babával, annál jobban megszereti és kötődik hozzá.
2013. jan. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem túl jó ötlet, hogy látogatják sztem...beindulnak eleve a hormonok, és ha látja az anya, akkor elkezd hozzá kötődni is...

Ha én lennék az örökbefogadó, akkor nagyon rosszul érintene ez...megijednék, hogy mégsem adják örökbe nekünk..

gondolom Te is ezt érzed, sajnálom...

Viszont mivel nyilt örökbefogadás, gondolom joguk van hozzá...

2013. jan. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát én ha terhes lennék újra,lehet örökbeadnám.Viszont ez bababarát kórház,így velem lenne a pici és szerintem ha örökbeadom is bent kell lennie 3-4napot,de nem feküdhet be helyettem az örökbefogadó anya.De persze hogy rossz lehet az embernek,viszont lehet azért látogatják hogy el tudjanak búcsuzni tőle,és kevésbé legyen lelkiismeret furdalásuk.
2013. jan. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem írtátok még alá a papírokat? Én úgy tudom nyílt örökbefogadásnál nincsen ilyen hogy 6 hétig meggondolhatja magát szülés után az anya, hanem ha aláírta a lemondót akkor onnantól a tiétek.

Egyébként nekem is így tűnik ahogy előttem levők írták, a nagy rózsaszín hormonális ködben meg a nagy érdeklődésben simán lehet hogy visszalép az örökbeadástól (csak azt felejtik el hogy mi lesz később...amikor már nem érdeklődik senki iránta stb. biztos nem véletlen hogy örökbe akarta adni).

2013. jan. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az örökbeadó család biztosra kijelentette már többször,hogy teljesen biztosak a döntésükben,nem tudják vállalni a picit.

Az örökbeadó anyuka 14 éves .


Az aláírás holnap lesz.

2013. jan. 28. 12:15
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha valóban biztosak a dolgukban, akkor akár arra is gondolhattok, hogy nem annyira a babát, mint inkább a lányt látogatja a családja. Hisz neki is nehéz most, és az jó, ha legalább a családja mellette áll.
2013. jan. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Elsőre azt gondolnám, hogy nem biztosak benne. De őket is meg lehet érteni, hiszen ez nagyon nehéz, még akkor is, ha az anya ilyen fiatal. Sajnos ez az idő nagyon kritikus, nektek is és nekik is. Erre biztos fel is készítettek titeket. Próbálj nyugodt maradni. Ha többször megmondták, hogy nem tudják vállalni, akkor csak jól meg akarják nézni, hogy sose felejtsék el a kis arcát.
2013. jan. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Persze ,hogy nagyon nehéz nekik is ez nem is kérdés számomra.
2013. jan. 28. 12:28
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor türelem, már csak 1 nap...reméljük tényleg csak ez van hogy el akarnak búcsúzni a babától és nem az, hogy a háttérben fűtik az "anyát" hogy ne mondjon le róla, bár nem tudom, szerintem ilyenkor nem is a 14 éves dönt hanem az ő anyja nem? (ha van neki persze).

Minden jót kívánok nektek!!!

2013. jan. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Írd majd meg milett a vége az ügynek
2013. jan. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!