Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Oda szabad adni a paradicsomos...

Oda szabad adni a paradicsomos burgonyát?

Figyelt kérdés

Az univernek van olyan bébiétele ami paradicsomos burgonya-4 hónapos kortól...

Viszont a védőnőm által adott hozzátáplálási útmutatóban az van,hogy a paradicsomot ,betöltött 12 hónap után lehet adni!

Ilyenkor mi van?

Odaadhatom ezt a 6 hós babámnak vagy sem?


2013. febr. 26. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
igen nyugodtan, az én gyerekeim már 5 hónaposan ették bébiételben. Ne ijedj meg, ha piros lesz a széklete tőle:)
2013. febr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A bébiétel más, mint az otthon készített étel. Máshogyan használják fel a gyümölcsöt, zöldséget a bébiétel készítők, mint ahogyan mi magunk itthon. A bébiételek a babák részére megfelelően van előállítva.

Tehát az adott bébiételt nyugodtan attól a kortól kezdve lehet elkezdeni, ahány hónapos korra van készítve.

2013. febr. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Holnap oda is adom!:)

2013. febr. 26. 11:25
 4/7 anonim ***** válasza:
én 6 hónapos korától adok a lányomnak házi paradicsompüréből készített kajákat, semmi baja nem volt attól sem, úgyhogy nyugodtan add oda neki!
2013. febr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, eheti :-)
2013. febr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én hat hónapos kortól adtam először, de a harmadiknak borzasztó hasfájása lett tőle.
2013. febr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A lényeg, hogy 2 éves koráig ne egyen apró magvas gyümölcsöt(gondolok itt szilvára, eperre, málnára...), mert akkor nagyobb a valószínűsége annak, hogy majd nem ehet nagyobb korában, hisz allergiás lesz rá!

Nem mondom azt, hogy nincsenek kivételek, de egy ismerősöm pont attól lett allergiás ezekre, hogy kiskorában kétorcára ette ezeket :(

2013. márc. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!