Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8,5 hónapos babám nem akar...

8,5 hónapos babám nem akar semmit enni. Mit találjak ki, hogy egyen?

Figyelt kérdés

Már mindent próbáltam, de a türelmem is kezd már elfogyni. Ezt csinálja már hetek óta, egy evés 40-60 perc. Elkezdjük bármilyen ételről legyen szó, 3 falat és a többi könyörgéssel és sírással folytatódik. Alig eszik, 3 hónappal ezelőtt a kétszeresét ette alkalmanként.

Mi történhetett, amiért ezt csinálja?


2013. febr. 28. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tanács de nálunk ez megy: Eszik de csak ha reklámot nézünk a tv-ben! Tudom,hogy nem a legjobb megoldás de így legalább eszik! Amúgy a felét sem enné meg az adagnak!
2013. febr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dorka1978 ***** válasza:

Kb ennyi idősen az enyém is ezt csinálta 2-3 hétig.Én is azt hittem,megbolondulok.Mikor elkezdtük a főzelékezést,2-3 dl-t megevett.

Nem tudtam,mi lehet a baj.Már mindent kipróbáltam,gyümölcsöt a főzelékbe,cukrot a főzelékbe,anyatejet a főzelékbe,de semmi.Aztán kb egy időben váltottam fém kanálról műanyag kanálra,illetve reszeltem sajtot a főzelékbe.Nem tudom,melyik segített,de visszaállt a rend.Igaz,nem eszik meg 2-3 dl-t,de a husis sajtos főzelékből nem is tud,mert sokkal laktatóbb.

Szóval kitartás!!

2013. febr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ijenkor a fogak is szerepet jatszanak erzekeny lehet az iny az en kisfiammal ugyan ez volt a baj.volt hogy semmit se akart enni csak szopizni nehezen valalta be a mas eteleket pontossan ebben az idoszakban.Eroltettem de nem ment minden fele mas etelekkel probalkoztam de nagyon valogatott most is ojan de azert eszik csak akkor ha a kezeben lehet jatek vagy barmi amit kivalaszt ami nem torekeny.sokszor eljatszik egy kanallal mikozben eszeget ha meg az sem erdekes akkor meselek neki.Ne eroltezsd vard meg hogy megehezzen.Oszd be a napirendet reggeli ebed vacsora ugy ahogy te is eszel.Semi edesset mert az elveszi az etvagyat csak eves utan szoktam adni.ebed utan egy ket orara ra megajandekozom gyumolcs joghurtal asztan esetleg szopizik majd 8 kor vacsi.plusz szopi furdes utan.ha sokat szopizik nemehes .lehet megunta a kajat.Valtoztass amit nemmszeret pauzalj.Ha etetoszekben eteted lehet az nemtetszik.Az en kisfiam neha szaladgalva eszik jatszik neha fel orajik futok utnna de neha igy akarja.Tegyel neki eleget.magadnak kell rajonnod hogy mit szeretne.elobb utobb ugyis enni fog csak ne eroltezsd mert megerzi hogy szorult vagy es o is igy erzi magat.
2013. febr. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ugyanezt csinálta! Én beültetem az etetőszékbe, és nem erőltettem. Mi ettünk, ő nézte, néha megkínáltam, ő elfordította a fejét fintorogva. Nekünk az vált be, hogy falatokat tettem elé (húskrémes kenyér, sajt, párolt zöldségek stb.), és önállóan szívesen evett, igaz a földre több került mint a szájába.
2013. márc. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én már azért adtam fel, mert ez megy már több mint 1,5 hónapja. Nem ücsörög csöndben az etetőszékben hanem sír. Tejtermékekre érzékeny, így a gyümölcsjoghurt kizárva.

Szerintem egy ennyi idős gyereknek nem elég ha csak 3x eszik, abból is a reggeli tápszer.

Desszertet meg nem kap. Milyen desszert adható egy ennyi idős kisfiúnak?

2013. márc. 1. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!