Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit játsottok 1 éves kislányot...

Mit játsottok 1 éves kislányotokkal? Mivel tudnam fejleszteni kis gondolkodását, hogyan tanítsam?

Figyelt kérdés
Konkrét játékokat írjatok ha megkérhetnélek, miket csináltok együtt? Úgy érzem, h nem tanítom, nem tudom fejleszteni Őt.
2009. szept. 11. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is pont ugyanez a problémám a 11hós kisfiammal. Csak ő még figyelmetlen is, szóval ha akarnám se tudnám.

De amúgy én ilyen mutogatós mondókákat szoktam mondani, már ha rámfigyel 1-2 másodpárcig. Csip-csip csóka, Hüvely ujjam almafa, stb. De nem túl sok sikerrel. Mert kb két másodpercig figyel rám aztán elszalad. Mást nem is csinál egész nap csak rohangál.

2009. szept. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
javítás: hüvelyk
2009. szept. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Már jár a 11 hós kisfiad?

Én is játszom ezeket, de ez elég? Kevés ideig tudnak odafigyelni, azt tudom, én úgy szoktam, hogy felűlök a sarokűlőre, és szembe ültetem velem, a felhúzott lábaimnak dől, és így játsunk, így teteszik neki.

2009. szept. 11. 11:46
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Napközben hagyd,hogy egyedül játsszon két evés között.Fedezze fel ő a világot maga körül.Ez a legfontosabb és így nem lesz majd egy hisztis gyerek belőle.Legfeljebb,ha a közelében dolgozol,szólj hozzá néhány szót.Délután legyen egy időszak,amikor játszotok ( amit már tud és amivel szeret),labda,kockák stb.és akkor mesélj és énekelj neki esetleg.

Este pedig lefekvés előtt valamilyen mesét olvass neki.Ez bőven elég.Nekem 3 gyerekem van,mindegyik kitűnő tanuló lett.Nekem nem volt időm arra,hogy egész nap csak velük foglalkozzak.Önálló,magabiztos,okos gyerekek lettek így is.

2009. szept. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok, igen jár a 11hós fiam. Szalad, rohangál. 7 hósan állt fel, és 9és fél hósan már kapaszkodás nélkül lépegetett.

Pedig mikor öt hós volt, a doki szerint mozgásban kicsit vissza is volt maradva. Hát szélsebesen behozta. :D

2009. szept. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Én is hagyom oka

2009. szept. 11. 12:17
 7/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, csak kicsi nyomot pont egy entert.

Tehát én is hagyom sokat egyedül kószálni, már minden fiókot felfedezett, csak mikor játszunk, mit játszunk? Olyan kis kíváncsi.

2009. szept. 11. 12:19
 8/11 anonim ***** válasza:
11 hónapos a kislányom. Én mondókázni szoktam neki, tapsitapsizunk zenére, van egy szuper oldal, az egyszervolt.hu, ott szoktunk zenéket hallgatni, felemelem, táncizunk együtt, azt imádja. Mutogatja, hogy melyik játékokat adjam neki oda, ha a szekrényen van, egyesével kéri őket. Nézünk kis babakönyvet, megmutatom, hogy mi hol van, a napocskát már meg tudja mutatni. Kb. ennyit, a többi jön magától, ő sem mindig tud figyelni.
2009. szept. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
csörgők, színben, formában más., montessori korong, labda, kicsi-nagy-pöttyös-egyszínű..stb. puha könyvek, baba, dupló, kendők....Ezeket érdekesnek találják és szeretnek velük játszani. Miközben ezekkel játszol majd vele, beszélj hozzá.
2009. szept. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan már kicsit idősebb a lányom, de szerintem kb. ugyanezeket lehet.

Én mindig mondom neki annak a nevét, amire mutat (pl. lámpa, virág stb.) ezzel tanulja. Énekelgetünk, táncolunk, odaadok neki olyan dolgokat, amik érdeklik, de nem a játékai (kulcsok, fakanál, műanyag tányér, pohár), labdázunk. Jelenleg ennyi jutott eszembe. De abban igaza van az egyik válaszolónak, hogy hagyd azért, hogy maga fedezze fel a világot, így is sokat tanul. Nekünk nehéz elképzelni, hiszen nekünk mások az ingerek, mint nekik, de ők már abból is tanulnak, hogy megismer egy-egy tárgyat. 16 hónapos kislány anyukája.

2009. szept. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!