Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem jó, ha az összes...

Tényleg nem jó, ha az összes játék szem előtt van?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy a babának max 3-4 játékot adjunk, mert elvonja a figyelmét a többi, és nem tud elmélyülten foglalkozni az aktuálissal. Ez tényleg így van? Lehet, hogy a babám ezért nem tud önállóan ellenni, mert minden játéka elöl van (igaz, kosarakban, de bármit kivehet és tényleg állandóan más után kapdos)?
2013. febr. 28. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
tényleg nem az enyém előtt is ott volt mind és egy sem érdekelte! Aztán mikor csak pár maradt néhány nap mulva meg cserélődtek mindig meg van az újdonság varázsa!
2013. febr. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért sem jó állítólag, mert az idegrendszerét túlterheli a sok inger, ha előtte van minden. Úgyhogy én is csak 3-4 játékot rakok le neki a földre, és tök jól el is van velük...
2013. febr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
62%
Egy baba semmilyen játékban nem tud elmélyülni, mivel mindig lesz neki valami másik újdonság ! Ami pedig a "minden játék előtte van " című történetet illeti.. Gondoljunk bele abba , hogy egy olyan kisgyerekből akinek az lesz megszokva , hogy minden egyes játék oda van rakva az orra elé, csak sírni kell neki és bármit megkap , később abból milyen ember lesz ? Képtelen lesz bármiért is küzdeni az életben, illetve életképtelenné válik !
2013. febr. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha 1-2 dolog van elöl, akkor megy kiborítani a kosarat, amiben a többi van. Tüntessem el szem elől?
2013. febr. 28. 22:12
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom nálunk minden elől volt és Ő választott mivel szeretne játszani,inkább nem kell elhalmozni midnennel az szerintem nagyobb baj,ha tele a fél szoba játékkal
2013. febr. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Pakolj külön 2-3 kosarat és csak 1 hagy elől azokkal játszhat! Aztán 1 hét és cseréled a kosarat! És így tovább minden héten más
2013. febr. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én kisméretű műanyag tárolódobozokat vettem, 3-at. Mindegyikbe tettem pár darab játékot és azokat váltogattam naponta. Mármint a dobozokat.

Bár nem írtad mennyi idős a babád, de a fiam 10 hónaposan már rendesen használta a szobáját. Kiszolgálta magát játékkal, azzal leült a szőnyegre és játszott.

2013. febr. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg gyerek- és életkorfüggő is.

Egy csecsemőnél szerintem nem jó, ha túl sok inger éri, ilyenkor tényleg elég 1-2 játék elé.

Viszont szerintem gyerekfüggő is, kisfiamnak tényleg sok játéka van (sokat örököltünk, Teszveszen is sokat vásárolok, első unoka apósom részéről), de sosem mondhattam, hogy unatkozna, vagy megzavarná a sok játék. A szobájában mindig rendszerezve vannak a játékok, mindennek megvan a maga helye, és azt veszi le, ami épp kell. Én is alkalmaztam kb. 1,5 éves korában ezt az "elpakolom az egyik adagot" módszert, aztán jött és kérte, mert ő számon tartotta, hogy onnan hiányzik vmi.

Most 5 éves, azóta is minden játéka a szobájában van, csak azt pakolom el, amit ő mond, mert már kinőtte.

2013. márc. 1. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
10 hónapos a fiam és az a gond, hogy igazán nem köti le semmi. Egyedül meg végképp nincs el, még ha nem is tevékenykedem vele, nem csinálhatok mást és nem mehetek ki, mert egyből jön. (Természetesen kimegyek, csak ilyenkor nyarvogás van.)
2013. márc. 1. 12:00
 10/10 anonim válasza:

Szia!


Nálam a lányommal ugyanez volt, millió játék, de semmi sem kötötte le, ott kellett lenni vele. Próbáltam a dobozos/cserélgetős dolgot, valamit segített, de drasztikus változást nem hozott. Már 3 éves, bölcsiben szépen leköti magát, de itthon még mindig igényel minket.

Aztán megszületett a fiam, aki szöges ellentéte, elmatat egyedül, minden érdekli, neki is kint van egy csomó játék, vannak kedvencei, sokat eljátszik egyedül, ha valami leköti, a többi nem is érdekli.

Szóval ez szerintem gyerekfüggő. Lehet trükközni, de csodát ne várj :)

2013. máj. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!