Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 8 hónapos, és azon...

Kisfiam 8 hónapos, és azon kívül hogy időnként a hasáról a hátára fordul nem nagyon csinál semmit. A többi alul?

Figyelt kérdés
Vittem már Dévény tornára ott azt mondták nincs semmi baja, vittem már több gyerekorvoshoz akik szintén azt mondták, hogy semmi baja csak lusta, és korához képest nagy, ezért megy neki minden lassabban és nehezebben. Majd 1-2 hónap múlva mindent egyszerre fog csinálni. Most konduktorhoz hordom, ő azt mondja, hogy már állnia is kellene, tornáztassam, de nem jutottunk még előrébb semmit.A tornát utálja. Ti mit gondoltok, vigyem még valahova, vagy hagyjam aztán majd csak lesz valahogy? Volt valamelyikőtök ilyen helyzetben?

#8 hónapos #Dévény-torna #hasáról a hátára
2013. márc. 1. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem is 8 hónapos a kislányom. Több mindent csinál mint a te babád de nem hiszem hogy erőltetni kéne. Ha a gyerekorvos nem mondja hogy gond lenne, akkor nem hiszem hogy jót teszel az erőltetèssel.az meg hogy állnia kéne kicsit túlzás. ... nem vinnèm többet ahhoz aki szerint állnia kéne egy 8 honaposnak.minden baba máshogy fejlődik ezt ne felejtsd el.
2013. márc. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én babám most múlt 13 hónapos, húgom kislánya egy hónappal fiatalabb. Mégis az én kisfiam még alig csinált valamit, amikor az övé már kapaszkodva felállt. Aztán az én kicsim gyors fejlődésnek indult és ma már alig van különbség a két pici között. Én is nagyon aggódtam, hiába mondta mindenki, hogy nincs semmi baj. Már az én kisfiam is lépeget kapaszkodva. Néha már kapaszkodás nélkül is megtesz pár lépést, bár többnyire még popsira csücsülés a vége. Nem kell aggódnod, hamarosan meg sem tudod majd állítani :)
2013. márc. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Picit lassan fejlődik, de ha az orvos azt mondta nincs gond, akkor szerintem ne aggódj és főleg ne erőltess semmit. Majd behozza. Viszont ahhoz, aki azt mondta, hogy 8 hónaposan már állnia kellene én többet nem vinném vissza, mert ez nagyon nem igaz.
2013. márc. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam. Annyit csinál még, hogy körbe-körbe forog a hasán ezt kb 1 hete csinálja.
2013. márc. 1. 14:07
 5/10 anonim válasza:
A körbe forgás a kúszás egyik formája, tehát ez nagoyn jó ebbena korban. Hátról hasra nem fordul még? Tudod egy kicsit tornáztatni úgy, hogy elindítod a mozdulatot, de neki kell átlendülnie. Kisfiamat apa tornáztatta egyik délelőtt, délután már magától vígan forgolódott. Azt mondják, hogy meg kell nekik mutatni a mozdulatot, mert bár van késztetés, de amíg nem tudja, mit kell megtanulni, addig sokkal nehezebben jön rá. Tehát, szerintem otthon tornáztasd (ne helyette csináld meg, csak mutasd meg, és indítsd el) és minden rendben lesz. Még az is segíthet, ha teret adsz neki, nem tudom, járókában van, vagy a földön... Emellett a kedvenc játékaival, vagy új játékokkal is tudod ösztönözni, hogy megmozduljon. Kényelmes baba, de hidd el, előbb utóbb rá fog jönni, hogy ez így uncsi, és a céljai érdekében megmozdul majd. ÉS még egy: nem nagy a súlya? Mert az egyik ismerősöm kisfiá nagy súlyú volt, nehéz volt a pocakja, és emiatt nehezen mozdult meg, nehéz volt neki tartania magát, de aztán szépen elindult. Türelem, sok mozgásos játék és minden rendben lesz! Majd pár hónap múlva mosolyogva visszagondolsz erre, mikor már kúszik-mászik, áll, elindul! :)
2013. márc. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

utolsó vagyok. és az, hogy 8 hónaposan már állnia kell, nagy hülyeség!

[link]


olvasd ezt el, szerintem nagoyn hasznos, és számodra is megnyugtató!

2013. márc. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Jó, hogy elvitted több helyre és megnézték, ezt jól tetted, és ha többen is mondták, hogy nincs gond, akkor szerintem ne aggódj. Nagyon különböző ütemben fejlődnek, de a Te picid még nincs lemaradva semmiről! Ne erőltesd, hagyd, hogy úgy "csinálja", ahogy neki kényelmes, mert ha "érzi" az elvárást, és nem tud neki megfelelni, az rossz hatással lehet rá. Majd beindul, hidd el. Az én kislányom is 8 hónapos, volt hogy egy fázisban Ő is megrekedt pár hétre, aztán hirtelen 2 naponta csinált valami újat. Figyelni kell, és biztatni és "beindul" majd, hidd el, hiszen érdekli a világ, fel akarja felfedezni, ehhez "kénytelen" lesz felülni, kúszni, mászni, felállni stb...

Járókában van, vagy szabadon?

2013. márc. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szabadon van a földön. Tornáztatni szoktam azt az átfordulósat csinálja is szépen, de magától semmit. A játékokkal is csalogatjuk, de ha nem éri el a játékot akkor nagyon hamar feladja a küzdelmet. Próbálkozik egy nagyon kicsit, aztán elkezd üvölteni, sírni, hisztizni míg már teljesen bevörösödik a feje és alig kap levegőt majd bekapja az ujját és elkezdi szopni, vagy ha nem ujjszopi akkor fel kell venni mert órákig is képes üvölteni. Ez is kétségbe szokott ejteni, ez a folyamatos üvöltés.
2013. márc. 2. 10:00
 9/10 anonim válasza:
Akkor ezek szerint nagyon akar! Ez jó, mert előbb-utóbb meglesz az eredménye. Az enyém is csinál ilyet, begurul, ha nem sikerül neki.Tornáztasd csak és meglátod, hamarosan megindul, ne aggdój emiatt. (előző előtti voltam)
2013. márc. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Az én kicsi fiam most lesz 8 hónapos, és majdnem minden irányba forog, viszont kúszni nem akar!

Annyi, hogy mi járunk Dévényre, de már a letapadt izomzata rendbe jött, viszont még azért hordom oda, hogy elkezdjen kúszni, mászni!

Azt mondta a Dévényes is, hogy még meg kell erősödnie a karjának, hogy elbírja a nagy súlyát! 74 cm és 9200g


Járunk rendes gyógytornára is, de az szinte semmit nem ér!


Ja még annyit, hogy nekem is nagyon hamar feladja ha valamit el akar érni, és inkább bámulja a plafont és elkezd játszani a kezével, minthogy megmozduljon!


Általában akkor fordul meg, mikor nem vagyok a szobában és nem látom!, de én titokban a tükörből figyelem, amit ő nem látja!


Én is abban reménykedek, hogy a sok tornáztatás eredményt hozz egyszer csak!


Kúszatni még megpróbálhatnád! Megtámasztod a lábacskáját csípőben felhúzva, hátha rájön a technikára!


Várom a fejleményeket majd, hogy haladtok!

2013. márc. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!