Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hós kislányom felső ínyén a...

4 hós kislányom felső ínyén a metszőfog helyének környékén fehér foltot vettem ma észre. Mi lehet az? Fognak még korai, esetleg afta, vagy valami ilyesmi?

Figyelt kérdés
2013. márc. 1. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha egy csíkot látsz, akkor az a foga lesz.
2013. márc. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem korai fognak, kisfiam 4 hónapos volt, amikor kibújt neki az első foga.
2013. márc. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi lehet ez. Végül is nem csík, hanem pötty. Kedden megyünk tanácsadásra, ha még ott lesz, akkor megmutatom a dokinőnek. Azt olvastam, hogy a metszőfogak sokkal később, 9-13 hó körül bújnak ki.
2013. márc. 1. 14:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyémnek is volt egy pötty. Nagyon pici. Ha végigsimítottam a kezem kemény volt. Pár nap múlva eltűnt.
2013. márc. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Azt olvastam, hogy a metszőfogak sokkal később, 9-13 hó körül bújnak ki."


Nem tudom ezt hol olvastad, de nem így van. Ezek jönnek ki először, igaz, minden gyereknél máskor. Van akinek már négy hónaposan kint van, van akinek csak egy éves kora körül jön ki, de az átlag 6-7 hónapos kor. A 2. kislányom 7 hónapos volt, amikor kijött az első két foga, majd alig egy hónappal később a követkő 6 egyszerre.

Tehát simán lehet a foga, ne aggódj.

2013. márc. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bőven lehet a foga.. lehet még kis pöttyöt látsz, holnap meg kis csík lesz.

Az 5 hónapos státuszra kisfiamnak már két foga volt.

Az egyik válaszoló jól írta, a metszők az elsők és mivel a babák nem olvassák a nagy könyvet ezért egyiknél akár 4 hónaposan bújnak ki, míg másiknál akár 1 éves kora után.

2013. márc. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5 hónapos volt a fiam amikor kijött az első foga, rá 10 napra a második :) Ha pöttyöt látsz az valószínűleg a foga. Később abból egy vékony csík lesz ahogy közeledik.
2013. márc. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!