Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ez a rendezetlen fog...

Mókica84 kérdése:

Normális ez a rendezetlen fog növés? Többi lent!

Figyelt kérdés

Kislányom ma egy éves és eddig 4 fogacskája volt.Az alsó kettő metszőfogak voltak az elsők ezek szépen egymás mellett egy vonalban nőttek ki.Majd a felső metsző fogak bár egy vonalban vannak de van köztük kb.2-3mm hézag.Tegnap nőtt ki a bal oldali szemfog alul és úgy látom h itt is hézag van a szemfog és a metszőfog között sőt ez a szemfog kicsit hátrébb is nőtt ki mint a másik 2 fog.Tehát nem elég h nem egy más mellett nőttek ki de még csak nem is egy vonalban vannak!!!

Ez ilyen kis babánál bele fér vagy a maradandóak is ilyenek lesznek?Más is volt így?Vigyem el fogorvoshoz?

Sajnos a gyerek orvosunk csak legyint egyet elég nem törődöm doki:(


2013. márc. 1. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Majd rendeződnek maguktól,ahogy kinő a többi.ha pedig nem,ameddig nem esnek ki,és lesz helyettük csontfog,addig úgysem tudsz mit tenni.Nekem akkora kapa tejfogaim egyik-másik fényképen,volt köztük 10 perc szünet.a csontfogaim meg gyönyörűek,mindenki lépten-nyomon dicséri.szóval ne aggódj.
2013. márc. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de biztos, hogy a szemfog nőtt ki? Tudom, hogy nem minden gyereknek nőnek a Nagykönyvben megírt sorrendben, de általában a szemfogak később jönnek ki. Utána már csak a hátsó négy fog jön. Úgyhogy ha hátrébb nőtt, akkor az szerintem nem a szemfog.
2013. márc. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat

Szerintem igen a szemfoga az mert kizárt h oda egy másik kis fog még kinőjön.

Az h ez a fog hátrébb nőtt ki úgy értettem h a száj üreg belseje(a nyelve felé) felé

2013. márc. 1. 21:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Sorrendiségben lehetnek eltérések!

A fiamnak a nagykönyv szerint jöttek a fogai, viszont a kislányomnak nem. 1 évesen úgy állunk, hogy felül kint van a 4 metszőfoga és a bal oldalon az egyik őrlő, alul 3 metsző és szintén bal oldalon egy őrlő. Ez is normális. Neki a metszők között nincs hézag. Viszont a kisfiamnak (4 és fél éves)nagy hézagok vannak a fogai között, ez miatt selypít is szegénykém. De hát ez van, ezt nem lehet befolyásolni. Szerintem ez nem jelenti azt, hogy majd a csontfogak is ilyenek lesznek.

2013. márc. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!