Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy baba/kisgyerek két...

Ha egy baba/kisgyerek két éves koráig rendezetlen családi körülmények között van, de utána szerető családba kerül, akik mindenben a legjobbat próbálják neki nyújtani, akkor a gyerek "kinövi" a kezdeti nehézségeket, vagyis az első két évet?

Figyelt kérdés
2012. márc. 22. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Három éves koruk előtti időt elfelejtik. Ha nagyon sok sérelem érte,akkor annak lehet nem tudatos hatása később is.
2012. márc. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Mit jelent a rendezetlen körülmény? Általában az állami gondozás az, amelynek később is lehet hatása, és amelynek leginkább akkor van hatása, ha 2-3 éves kor előtt történt a gondozásba vétel.
2012. márc. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk, hogy nevelőszülőknél volt, esetleg többnél is. Milyen hatással van rá az állami gondozás a későbbiekben?
2012. márc. 22. 21:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez túl komplex kérdés ehhez, rengeteg tényezővel, én mindenképpen azt javasolnám, hogy konzultálj pszichológussal erről. Természetesen nem determinálnak ezek az esetek, tehát jó esélyei vannak szerető családban arra, hogy teljesen átlagos felnőtté cseperedjen! :)
2012. márc. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nevelőszülő vagyok ás egy kisfiúra vigyáztam 2 éves korától 8 éves koráig.

Részben nőtte el az árvaházi meg az igazi családjától kapott sérelmeket és nekem nagyon nehéz volt.

A tudatalattijában megmarad.

2012. márc. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Hozzáteszem h a gének nagyon befolyásolják,bárki is neveli.

Ez a kisfiú,mindene megvolt,mégis nekiállt kukázni,kéregetni,kötekedni az utcán.

2012. márc. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia, én egy árvaházban dolgoztam a huszas éveimben és azt tapasztaltam, ez egy egyházi intézmény volt, főként ént fiatal önkéntesekkel, a gyerekek sok szeretet kaptak, a körülményekhez képest az anyagiakat sem kényszerültek nélkülözni. Én azt tapasztaltam azonban, hogy ezek a gyerekek magukkal hozzák a génjeiket, sőt már a pocakban összegyűjtött keserű élményeket, a rossz gyerekkor emlékeit ugyancsak. Szerető családban ezek a dolgok mérséklődnek, főként amíg óvodás, kisiskolás gyerekekről van szó, de a kamaszkorral szinte kivétel nélkül előjönnek ezek a sérülések és veleszületett tulajdonságok. Ha állami gondozott felnevelésére vállalkozol az gyönyörű és nemes cselekedet, de nagyon fontos, hogy ne az motiváljon, hogy neked legyen gyereked, hanem az, hogy annak a gyereknek jobb körülményeket biztosíts, mint amilyenben egyébként nőne. És ha ez motivál ezzel elfogadod a nehézségeket és a tökéletlenségeket is, amiket ez a csöppség akaratlanul is magával hoz. A nehézségek mellett sok öröm és csoda is van ezekben a gyerekekben, mint minden emberben és sok szempontból a rossz emlékeiken keresztül még kedvesebb és szeretetreméltóbbá válnak. Nekem azóta vannak saját gyerekeim, de nevelő szülő is vagyok. Ez számomra nem egy könnyű feladat. Sok öröm van benne, sok rossz is. Ilyesmit akkor vállalj be, ha jól bírod a drámát :) de gyereket alapból akkor vállalj :)
2012. márc. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát kötődési problémái lehetnek, majd a párválasztás időszakában meglátod, hogy van-e valami nehézség. Pl. kineziológiával, Hellinger-terápiával orvosolható.

Sokat számít az is, amit a gyereknek mondanak erről, ha azt szuggerálják bele, hogy valami gondja lehet, mert traumák érték, még ez is előidézhet bajokat. Úgyhogy nem kell semmit prognosztizálni, de a gyerek kerüljön majd tisztába a múltjával, hogy az esetleges életvezetési gondjainál meglegyen a gyógyuláshoz szükséges információ.

2012. ápr. 30. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!