Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti vittétek a babátokat...

Ti vittétek a babátokat családlátogatóba, vagy hozzátok jöttek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Családom elég messze lakik tőlünk, BKV-val órák kérdése, kocsival meg nem merek egyedül elindulni több okból sem!

És kb. mindenki elvárja a baba születése óta, hogy én vigyem a picit...Én meg nem értek ezzel egyet, mert, hogy? Táskák, cuccok meg a gyerek? Nem egyszerűbb, ha jön a család babanézőbe? Nálatok ez, hogy volt?

Havi 1 szer nagyjából ilyen olyan aprópó kapcsán mindenkivel találkozom, de nekik ez nem elég, hát miért nem jönnek??


2013. márc. 2. 00:14
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Ez jó kérdés.. Ők miért nem mennek? Kérdezted tőlük? Mit mondtak rá?
2013. márc. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Egyik sem. Nem akartam, hogy jöjjenek és mi sem mentünk.
2013. márc. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idősek vagytok? A kérdésből úgy veszem ki, nem újszülött a gyerek, meg van kocsitok, gondolom úgy vannak vele, hogy csak nem zárkóztok be a lakásba örökre meg esetleg nem akarnak zavarni, meg kényelmes is ha házhoz viszed, elvégre te "ráérsz".


Nálunk volt, aki 3-4 hetes gyereket betette az autóba és intézte, amit kell, nem volt más választása és semmi baja se lett se neki se a gyereknek.


Ettől függetlenül én is úgy lennék vele, hogy ha akarok megyek, de ha ők akarják látni a gyereket, akkor jöjjenek ők, hát azért nem a babás szülőnek kéne bumlizni mindenhova, hogy eléjük járuljon a gyerekkel, ha követelik a látását. Basszus telefonáljon oda, hogy hé otthon leszel? Jó ha megyek akkor? És menjen, ne azt várja, hogy te felpakolod az egész zsibvásárt állandóan, ha ŐK kíváncsiak a gyerekre.

2013. márc. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Közöld mindenkivel hogy ettől eddig lehet jönni, telefonáljanak ha jönnének.

Nem kell neked szaladgálni a gyerekkel. Aki látni akarja menjen. Aki meg megsértődik az meg ugyis megbékél.

2013. márc. 2. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy mennyi idős a pici. Amíg csak pár hónapos, addig jöjjenek csak szépen a rokonok. De én olyan 4 hónaposan már mentem vele hosszabb útra látogatóba. Amíg tényleg újszülött, addig nálam természetes volt, hogy a család jött, még ha messze laknak is. Nekik kell megoldani.
2013. márc. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

9 és fél hós már a babám, de ettől eltekintve sem tudok, végigbumlizni a városon a babakocsival 4 5 átszállással...+ a cuccokkal! Ünnepségekre is úgy megyünk, hogy a párom 2 keze teli, és az enyém is, ja és akkor ő vezet! Azért érdekel, hogy mások ezt, hogy csinálják...

Vezetni azért nem szeretek vele hosszú távon, mert ő kiabálós típus, és nem tudok egyszerre rá is, meg az útra is figyelni, meg gyomoridegem is van, ha ő ott van, jobban izgulok, ez van, volt balesetem, és emiatt...:(

2013. márc. 2. 12:56
 7/8 A kérdező kommentje:
Mikor mondom, hogy jöjjenek, mondják, hogy jó, majd megbeszéljük,vagy nem is mondanak rá semmit és ennyi...aztán elmarad...De tudom, hogy azt várják, hogy mi menjünk...Nem értik, hogy senkihez nem vittem át aki messzebb lakik, mindenki képes volt erre amit itt írtak, hogy telefon, mi újság, mikor láthatunk titeket? és jöttek...Igazából nem mindegy, hogy ki megy kihez, ha tényleg a gyerek a fontos? Kérdem én..
2013. márc. 2. 13:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Mikor én voltam gyerek, hozzánk jöttek látogatóba. Azért nem 1 perc felöltöztetni a pici babát, plusz ha megéhezik útközben(ami a te esetedben nem kis idő) hányszor kell megetetned? Azért elég kényelmetlen lenne. Ha nekem lesz gyerekem, egyedül én sem szívesen indulnék neki egy hosszú útnak, ha lenne veled valaki, az más kérdés.

Ha a rokonomnak gyereke születne, meg sem fordulna a fejemben hogy őt rángassam el, még ha közel lakna is, számomra az a természetes és magától értetődő, ha én megyek látogatni.

2013. márc. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!