Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet adni krémtúrót 8 hónapos...

Lehet adni krémtúrót 8 hónaposnak?

Figyelt kérdés
2013. márc. 2. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
igen én már adom neki,és imádja.
2013. márc. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én 8 hónaposan kezdtem bevezetni:sajt,joghurt(natúr),tejföl,túró.Krémtúróból először házit csináltam,túró+gyümölcs+esetleg pici tejföl.Boltit később adtam neki kb. 1 hónappal.
2013. márc. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

hát persze,gyümölcsökkel még finomabb

az enyém már túró rudit is evett ekkor

és mindenféle tejterméket.

lassan már 1 éves lesz adhatod neki nyugodtan

2013. márc. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

3. válaszoló; arra, hogy 8 hósan túrórudit evett, fogadd őszinte gratulációmat!

8 hósan, nagyon lassan szabad csak bevezetni a tejtermékeket, pár kanállal csak először. Bolti krémtúrót semmiképp sem szabad- legalábbis nem ajánlott, sok az adalékanyag benne. Tejtermékek bevezetésére tökéletes pl a natúr joghurt ( és te rakj bele pici gyümölcsöt otthon).

Ha nincs semmi baja, lehet neki többet is adni. A bolti krémtúró ráér 1 éves kor után. És azért nem mindegy, hogy 8 hónapos vagy 12 ( pl 8 hónapos mászik, 12 már szalad)

2013. márc. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%

Én is az utolsóval értek egyet! Később sem fogok neki bolti dolgokat adni, mert a cukron, meg az adalékon stb-n kívül sok egészséges dolog nincs bennük:( Ez a véleményem!

De kérdésedre válaszolva, lehet adni, de javaslom, hogy házilag készítsd:) Igazi joghurtból, túróból, friss gyümiből...Semmiből nem áll összekeverni ezeket az alapanyagokat...

2013. márc. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok,nem mintha számadással tartoznék

de házi túrórudi volt,csoki nélkül.és kérdeztem a védőnőt hogy lehet-e adni neki,teljesen egészséges kislány volt 8 hónaposan csak úgy mint most 3 évesen..

te is fogadd gratulációmat a kötekedésért te szuper anyuka

2013. márc. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%

Nem tartozom magyarázattal- nincs miért mentegetőznöm, de megteszem :)

1) Szerintem az ember abból, hogy " túró rudi" a boltira asszociál, nem házira. Ebből a szempontból elnézésedet kérem, mivel el szoktam ismerni, ha hibáztam

2) Másfelől - bár van még fél évem,tehát lehet addigra ismét új eredményekre jutnak- magam is gyerekekkel foglalkozó eü- sként, tanulom ( többek között), a tejtermékekkel való ismerkedést. És igaz, túl nagy gyakorlatom nincs, ezen termékek adását 8 hónaposan 1-2 kanállal ajánlatos kezdeni ( magát a tejet 2-3 éves korig sem ajánlják- modern kutatások alapján), majd nagyon lassan, fokozatosan lehet többet adni, mivel gyakran allergizálnak ( sőt allergiás előzményeknél- v.melyik szülő allergiája esetén- 1 éves kortól ajánlott csak elkezdeni)

3) A bolti krémtúróról alkotott véleményem pedig maradt ugyanaz.

üdv

2013. márc. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én egyetértek veresantkate- val.

egy védőnő- szoptatási tanácsadó

2013. márc. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!