Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám nem fogadja el a...

A babám nem fogadja el a húst. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

2 éves, eddig 1 adag olyan ételt nem tudtam beleerőltetni ami húst vagy bármilyen belsőséget (májkrém stb) tartalmaz.

Fogalmam sincs miért, de mikor legelőször próbáltam már akkor is kiköpte és azóta sem hajlandó.

Zöldséget, gyümölcsöt, tejet és az összes tejterméket illetve tojást is fogyaszt (bár abból meg a sárgáját túrja ki..), növekszik, fejlődik rendesen, orvos és védőnő szerint is jó a súlya és a magassága és minden rendben van. Azt mondták ha nem kell neki ne erőltessem, de engem azért aggaszt.

Habár én vegetáriánus vagyok már 17 éve azért ő gyerek és csak szüksége van húsra..


Próbáltam már úgy hogy sok fűszert és olyan ízesítőt tettem a húshoz ami elnyomja az ízét, csináltam már vicces figurákat is és tálaltam mosolygós arcként is, de elutasítja, egyszerűen nem hajlandó megenni. Megtömne meg mégsem tömhetem meg..


Mit tehetnék? És szerintetek van összefüggés esetleg azzal hogy én nem eszem húst és hogy akkor sem ettem mikor terhes voltam?


2013. márc. 3. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyel te is, majd utanozni fog.
2013. márc. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát én biztosan nem fogok enni! :)

Egyébként az apuka eszik meg mindenki a családban, szóval lenni kit utánoznia, mégsem teszi..

2013. márc. 3. 15:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt mondják az étkezési szokásokat amit az anya a terhesség alatt folytatott a gyermek átveszi. :)


Én sem habzsolom a húst ha nem muszáj :) Sztem ne eröltesd annál rosszabb.

2013. márc. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az étkezési szokások gyerekeknél folyton változnak. Ma utálja a paradicsomot, de holnap azt kér. Ma nem eszik húst, pár hét múlva fog. Erőltetni semmiképp nem érdemes. Én sem ettem 3 éves koromtól húst. Ma 29 éves vagyok, néha megeszem, mert tudom, h muszáj. De csak csirkemellet és színhús sertést. Jól kiáztatva, megmosva többször. Alapjában véve undorodom a húsféléktől. Idegen helyen sose eszek, mert mindig arra gondolok, vajon meg volt-e mosva jól az a máj, kinyomkodták-e a szívből az alvadt vérdarabokat? Na eddig jutok kb. és köszönöm, nem kérek, nem szeretem a húst.
2013. márc. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!