Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintem sokat eszik a fiam...

Szerintem sokat eszik a fiam tápszerből. Keverhetem péppel, vagy semmi értelme?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6,5 hónapos, reggelire 240 mili tápszert eszik, vacsira pedig 300(!!!) milit. Kicsit sokallom. Kevesebbel nem éri be. A tápszeres dobozra az van írva, hogy 6-8 hós baba 210 milit eszik, 8 hónapon túl is 210 milit. Úgy néz ki a napunk, hogy:

-7-fél 8, 240 mili tápszer

-14kor főzelék

-5kor babajoghurt.

-20kor 300 mili tápszer.


Sehogysem bírom rávenni a "rendes" evésre, ő így kéri. Uzsira nem eszik se gyümit, se pépet, se semmit mert nem éhes, de a joghurtot mindig belévarázsolom, az még izlik is neki mert finom édeskés íze van. Ha nem lenne joghurt, nem is enne, márpedig napi 3 evést keveslek. De a 300 milit meg nagyon sokkalom. Mit csináljak? Péppel keverhetem a tápszert, vagy csak pépet adjak vacsira?


2013. márc. 4. 18:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyszerre sok, de összességében nem. Szerintem 3x kellene tápszert kapnia.
2013. márc. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

túl sok idő telik el a reggeli és az ebéd között, nem?

így estére kijön az éhség, mert nem egyenletes


lehet azért nem eszik 5kor, mert ott meg kevés idő telt el, próbáld meg egyenletesebbé tenni


próbáltad a tízórait? kis gyümit


sinlaccal keverheted a tápszert

igaz egy éves a fiam, ő 240ml jó éjt tápszert eszik és teszek bele 2 mérőkanál sinlacot, az utóbbit csak akkor ha kevesebbet evett napközbe, mert amúgy tuti feébredne éjszaka


ami a dobozokon van az csak előírányzat amúgy, más babát is hallodtam 300ml-t enni

2013. márc. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is sok a szünet a reggeli és ebéd között, inkább oda kellene beszúrni egy tízórait, mert így a napi mennyisége jó, kell is a 300 estére.. Főzeléket mennyit eszik?
2013. márc. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát ha tudnám, etetném én. De ha egyszer nem fogadja el, nem erőltethetem belé :( Tízóraira egyáltalán nem eszik semmit, de a reggelivel is ugy jól lakik h 2-ig sír, ha már etetni akarom, h hagyjam békén. Főziből megeszik 200 g-ot.
2013. márc. 4. 20:09
 5/12 anonim ***** válasza:

2es vagyok

és ha a reggelijéből lecsípnél mondjuk 30-60ml-t és úgy próbálnád a tízórait


de 500ml tejcsi legyen neki napi szinten

de ha meg így nézem, akkor jók vagytok az 540ml-vel :-)

2013. márc. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam már ezt is, már tényleg mindenféle verzióval előálltam, de akkor meg sír h elfogy a cumisüvegből :) Nem lakik jól, tiszta vörösre ordítja magát, mint akitől tényleg elveszik az ételt pedig éhes még. Már a gyümit is zöldséggel keverem, mivel csak 1x hajlandó főtt ételt enni és utána pedig nem, ugyh alma-répa-brokkoli , vagy körtével, meg más-más zöldségekkel vegyítve főzök neki. Próbáltam bébiételt is, hátha.. de annyira felidegeli magát ha etetni akarom ő meg nem akar... A joghurtra is kb 1-2 hete jöttem rá, h azt megeszi.
2013. márc. 4. 20:26
 7/12 anonim ***** válasza:
Próbáltad már haraptatni vele a banánt? Az én fiam imádja úgy, lehet a tiéd is szeretné. Elég ölbe venni, etetőszék sem kell hozzá.
2013. márc. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt nem. Felek h leharap 1 nagy db-ot es felrenyel. Vagy rosszabb. Tulaggodom?
2013. márc. 4. 22:18
 9/12 anonim ***** válasza:

Óriásit tud harapni, csak lestem. :)

A felesleget kitolja.

2013. márc. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
+ múltkor azt olvastam, hogy állítólag pépet többen szoktak félrenyelni.
2013. márc. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!