Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Glutén igen vagy nem? Külföldö...

Glutén igen vagy nem? Külföldön élek és itt nem javasolják a glutént 1 éves korig. Már majdnem 8 hónapos a babám és még sosem evett semmit amiben glutén van. Hogy kezdjem el adni, mit és mennyit?

Figyelt kérdés
Itt nem kapok segítséget az orvosoktól mert szerintük nem szabad, ne adjak. Az otthoniak rámijesztettek hogy muszáj lenne adni, sőt már korábban kellett volna mert 7 hónapos kor utáni bevezetéstől lisztérzékeny lehet a baba.

2013. márc. 5. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kezdheted a bevezetést tejpépekkel. Adsz neki egy keveset reggelire, vagy uzsonnára. Aztán később adhatsz neki apró kenyérdarabokat is amit ő csipeget fel ügyesen. Én így csináltam. :)
2013. márc. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én 6 hónaposan adtam neki először.gyümölcspürébe reszeltem egy fél babakekszet,vagy háztartási kekszet.megoszlik a vélemény itthon is hogy mikor mit lehet adni,dönts belátásod szerint,hallgass az ösztöneidre.én így tettem,már nem is figyelem a táblázatokat,mert mindegyik más,csak összezavar.bármikor kialakulhat az allergia egyébként.
2013. márc. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Háztartási keksz itt nincs, a babapiskótát még nem néztem de gluténes tejpépet veszek holnap és egy kanállal teszek a délelőtti gyümölcspüréjébe, így jó lesz?

Hány napig kapjon csak 1-1 kanállal? Mikor ehet majd teljes adagot? Hasmenése lesz ha nem bírja, észre fogom venni?

2013. márc. 5. 16:32
 4/6 anonim ***** válasza:
én is gluténes tejpépet adok gyümölccsel, naponta emelem majd az adagot. Ha hasmenése, puffadása lesz, akkor állj le.
2013. márc. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi :-)
2013. márc. 5. 17:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezek a tejpépek nem tele vannak cukorral? Nekem emiatt nem ajánlották. Én Fosfovit-ot veszek neki, azt áztatom be neki anyatejbe.
2014. jan. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!