Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejfehérje allergiás babák...

Tejfehérje allergiás babák anyukái! Glutén bevezetés?

Figyelt kérdés
A védőnőm és a gyerekorvos azt javasolta, hogy várjam meg az egy évet a glutén bevezetéssel, nehogy erre is allergiás legyen! Volt vki úgy, hogy a tej mellett a gluténra is allergiás a kisbabája?
2013. febr. 4. 08:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem tejallergiás a kislányom és 5 hónaposan vezettem be a glutént,szerencsére nem allergiás rá.
2013. febr. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ennek "semmi értelme".

Míg a tejfehérje allergia kialakulása nagyban függ attól, hogy "milyen sokáig" nem találkozik vele a szervezet, addig a gluténérzékenység nem ilyen.

Az vagy van, vagy nincs.

Ha nincs, akkor szerencse, ha van, akkor diéta egy életen át.


A harmadik babámnál direkt mondta a doktornő, hogy 7 hónapos korig vezessem be, ha lehet.


Függetlenül attól, hogy mivel táplálod, itt olvashatsz a dolog hátteréről.


[link]

3 tejfehérje allergiás gyerek anyukája

(egy már kinőtte, gluténra pedig senki nem érzékeny)


Én megkérdezném a gyerekorvost, hogy mire alapozza az egy éves korra való kitolást.

2013. febr. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Arra alapozza, hogy fejlődjön még a bélrendszere, ha már allergiás a tejre, de én sem értettem az összefüggést a tej és a glutén között.

És Te mikor vezetted be? Már nemsokára 6 hós, 4 hósan kezdtük, elég sok félét eszik, kb. 2 hét és kezdjük a husit. Akkor adhatom már neki? És mivel kezdted, milyen glutén tartalmúval?

Bocsi, de első gyermek és teljesen tanácstalan vagyok ezen a glutén téren :)

2013. febr. 4. 12:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Én hat hónaposan kezdtem, az elsők között volt a glutén, amit bevezettem.

Kenyérbelet kapott, meg durum tésztát, nagyon szereti azóta is.

2013. febr. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk előbb került bevezetésre a glutén, mint kiderült volna a tejallergia, így fel sem merült ilyesmi :)

De amúgy én is úgy tudom, mint a 2. válaszoló, hogy a glutén bevezetésével pont nem szabad sokáig várni.

2013. febr. 5. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!